2019-10-26

Kuchenki indukcyjne – największe zalety i wady

Kuchenki indukcyjne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kuchenek gazowych i ceramicznych, dlatego też nie można przejść obok nich obojętne. Osoby, które chcą postawić tą technologię indukcyjną powinny najpierw poznać wszystkie wady i zalety kuchenek indukcyjnych.

Jakie korzyści kuchenek indukcyjnych?

Największą zaletą kuchenek indukcyjnych jest oczywiście to, że generują one duże oszczędności energii zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę zwykłe płyty grzewcze. Niestety rachunki za energię elektryczną cały czas idą w górę, dlatego też warto jak najszybciej postawić na ekonomiczne rozwiązania.

Dzięki profesjonalnej kuchence indukcyjnej można zaoszczędzić również sporo cennego czasu na gotowaniu. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o tym, że płyty indukcyjne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas gotowania

Dzięki polu elektromagnetycznemu dno naczyń indukcyjnych błyskawicznie się nagrzewają po ustawieniu na płycie. Miejsce obok nie nagrzewa się, dlatego też nie ma ryzyka poparzenia. Każdy kto korzystał z tradycyjnych kuchenek gazowych bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jaki problem stwarza na przykład wykipienie mleka na płytę.

Przypalone potrawy nie tylko brzydko pachą i powodują zadymienie w całej kuchni, ale są również trudne do usunięcia. Dzięki nowoczesnym kuchenkom indukcyjnym problem ten został rozwiązany raz na zawsze.

Również małe dziecko dotykające płyty indukcyjnej nie poparzy się. Jedynie garnek nagrzewa się podczas gotowania potrawy na płycie indukcyjnej.

Jakie słabe strony kuchenek indukcyjnych?

Kuchenki indukcyjne mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla większości użytkowników największym problemem jest oczywiście wysoka cena płyty indukcyjnej oraz jej montażu.

Aby w 100% wykorzystać potencjał płyty indukcyjnej należy dokupić również porządne garnki, które wykonane są ze stali ferromagnetycznej. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w pobliżu płyt indukcyjnych nie można trzymać kart płatniczych.

Pole elektromagnetyczne może niestety spowodować rozmagnesowanie karty płatniczej. Szczególną ostrożność powinny zachować również osoby, które korzystają z pomocy rozrusznika serca.

W przypadku awarii, a nawet drobnej usterki nierzadko koniecznością staje się naprawa płyty indukcyjnej. Wówczas warto skorzystać z pomocy zaufanego serwisanta sprzętu AGD.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *