2018-11-05

Jak wybrać najlepszy odkurzacz do biura i hotelu?

Prowadzenie firmy wiąże się z nieustannym dbaniem o wizerunek marki, stwarzaniem wrażenia prestiżu i profesjonalizmu oraz imponowania swoim kontrahentom. Działalność gospodarcza wiąże się z szeregiem rozmów przeprowadzanych z klientami, których przyjmujemy w pomieszczeniach biurowych. To właśnie ich estetyka stanowi wizytówkę firmy. Wygląd otoczenia świadczy o marce i właścicielu. To właśnie dlatego, tak ważne jest, żeby pomieszczenia biurowe odznaczały się najwyższą czystością. Jaki odkurzacz biurowy sprawdzi się do sprzątania firmy lub pokojów hotelowych? Sprawdzamy najlepsze modele, którymi podzielimy się w naszym rankingu.

Odkurzacz odkurzaczowi nierówny

Bez względu na to czy pomieszczenia biurowe sprzątane są przez profesjonalne firmy czy pracowników zatrudnionych przez dane przedsiębiorstwo, należy zadbać o to, by prace porządkowe były prowadzone przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o tzw. odkurzaczach biurowych.

Czy jest różnica między zwykłymi urządzeniami, tymi, które można określić mianem domowych, a odkurzaczami o specjalnym przeznaczeniu do wykorzystywaniu w biurach?

Zdecydowanie tak.

Wynika to z zapotrzebowania i charakterystyki wykorzystywania pomieszczeń. Wnętrza domowe są zdecydowanie mniej narażone na zanieczyszczenia.

Po pierwsze, przebywa w nich znacznie mniejsza ilość osób, po drugie po domu nie chodzimy w butach, co wyraźnie redukuje ilość kurzu, pyłów i brudu przenoszonego na dywan, po trzecie zaś, w mieszkaniu możemy sprzątać częściej, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku użytkowania pomieszczeń biurowych. Przebywa w nich znacznie większa ilość osób, zarówno pracowników, jak i kontrahentów. W pomieszczeniach firmowych każdy porusza się w obuwiu, co sprzyja przenoszeniu zanieczyszczeń, zarazków i bakterii, błota, drobinek brudnej wody.

odkurzacze do sprzątania biura

W dodatku, w przypadku biur nie zachodzi możliwość częstego sprzątania, niemal w dowolnej chwili, bo paraliżowałoby to pracę przedsiębiorstwa. Firmowe powierzchnie są zatem dużo bardziej narażone na przyjmowanie zanieczyszczeń. To właśnie dlatego pomieszczenia biurowe wymagają posługiwania się specjalnym urządzeniem, jakim jest odkurzacz biurowy.

Wyróżnia on się od tych produktów, których przeznaczeniem są powierzchnie domowe, zwiększonymi parametrami technicznymi oraz zastosowaną technologią, która sprawia, że odkurzacz biurowy wykazuje dużo większą skuteczność sprzątania.

Co jest ważne w przypadku odkurzacza?

Najważniejsza zasada dotycząca odpowiedniego odkurzacza do swojej firmy mówi, że zakup powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i zapewnieniem sobie odpowiedniej funkcjonalności.

Dokonując wyboru odkurzacza biurowego, warto przeanalizować kilka istotnych czynników, które wpłyną na przydatność i praktyczność urządzenia sprzątającego.

Jednym z najważniejszych elementów jest powierzchnia odkurzania.

To od niej w dużej mierze zależy sprawność i szybkość wykonywania prac sprzątających. Chodzi tu przede wszystkim o powierzchnię bębna na zanieczyszczenia. Kupowanie mniejszego odkurzacza do biura o niezbyt pojemnym pojemniku mija się z celem. Determinuje to bardziej częstą konieczność opróżniania bębna z zanieczyszczeń, co przełoży się na częste przerwy w odkurzaniu, a tym samym bardziej uporczywe przeszkadzanie w pracy.

Odkurzacz biurowy będzie idealny, kiedy jego bęben na zanieczyszczenia będzie wyróżniał się pojemnością na poziomie piętnastu litrów. Czasami bywają kupowane także ośmiolitrowe urządzenia. Nie są one jednak tak praktyczne i komfortowe jak produkty o pojemności piętnastu litrów.

Na tym parametrze nie warto oszczędzać.

Jednak powierzchnia odkurzania to nie tylko pojemność pojemnika na zanieczyszczenia. To także szerokość ssawki.

Im będzie ona większa, tym większą powierzchnię odkurzy za jednym przejechaniem rury, a tym samym zbierze więcej zanieczyszczeń. Znacznie zoptymalizuje to czas sprzątania. W przypadku odkurzacza o wąskiej ssawce, czas sprzątania jednego pomieszczenia może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Operator będzie bowiem zmuszony do powtarzania większej ilości ruchów, by odkurzyć całą powierzchnię pomieszczenia.

Drugim ważnym aspektem, który decyduje o sprawności usuwania zanieczyszczeń jest moc turbiny ssącej.

Im będzie ona większa, tym silniejsza będzie siła zasysania i większa ilość zanieczyszczeń usuwanych z powierzchni. Odpowiednia moc silnika odkurzacza biurowego plasuje się w przedziale między 800-900 W.

Jeżeli zależy nam na wyjątkowej czystości naszego biura i wyjątkowo przyjemnemu powietrzu w nim panującym, warto postawić na odkurzacz wyposażony w odpowiedni filtr. Konstrukcja odkurzaczy może posiadać wiele mikroszczelin, które sprawiają, że część kurzu zasysanego z powierzchni może wrócić do otoczenia.

Najbardziej rozsądnym posunięciem jest wybór odkurzacza z filtrem Hepa.

Jego obecność uniemożliwia ponowne wydostawanie się do powietrza kurzu i pyłu. Urządzenia wyposażone w taki filtr zapewniają zdrowe i przyjemne powietrze w otoczeniu, które będzie przyjazne nawet dla alergików.

Odkurzacz przyjemny dla pracowników

Sprzątanie biura zazwyczaj wiąże się z przeszkadzaniem pracownikom, którzy wykonują swoje obowiązki. Koncentrację zatrudnionych zaburza, po pierwsze obecność operatora sprzątającego, jego przemieszczanie się po firmie, po drugie zaś hałas, jaki generuje odkurzacz.

Urządzenia przeznaczone do pracy w powierzchniach firmowych powinny generować możliwie najmniejszy stopień hałasu. Taki odkurzacz sprawdzi się zarówno w powierzchniach biurowych, hotelowych, jak i sklepach, w których przebywają klienci.

Cichy odkurzacz umożliwia sprzątanie nawet, kiedy w pobliżu znajdują się klienci.

Warto postawić na urządzenie, które jest wyposażone w funkcję ECO, którą można zarządzać przez wciśnięcie jednego przycisku.

Jego włączenie uruchamia energooszczędny i cichy tryb pracy. Przyciski ECO wytłumiają zazwyczaj hałas o 5 decybeli, to wartość, która okaże się wyraźnie odczuwalna i w dużym stopniu poprawi komfort pracowników przebywających w biurze.

Na rynku można znaleźć urządzenia sprzątające o różnej klasie głośności. Specjaliści podają, że wartość ok. 65 decybeli to poziom hałasu, który nie będzie zbyt uciążliwy, nawet podczas używania odkurzacza w miejscu pracy.

Wysoka moc a zużycie energii

Zostało powiedziane, że odkurzacze biurowe wyróżnia wysoka moc turbiny ssącej i silnika, która zapewnia sprzątanie wysokiej jakości. Wiele osób łączy tę cechę z dużym zużyciem energii. W większości przypadków rzeczywiście tak jest, jednak nie musi.

Zastosowanie odpowiednich elementów konstrukcyjnych i wysokiej jakości materiałów, a także w pełni nowoczesnej technologii, sprawiają, że nawet najbardziej efektywne odkurzacze potrafią być energooszczędne.

Na rynku urządzeń przeznaczonych do zastosowania w biurze znajdziemy produkty o klasie energetycznej od D, do A++. Wybór jest zatem dosyć szeroki. Specjaliści szacują, że sprzątanie pomieszczeń o powierzchni ok. 90 m2, zakładając pięćdziesięciokrotne włączanie odkurzacza w ciągu roku, przy zastosowaniu najlepszego energooszczędnego modelu, wyniesie nas zaledwie osiem złotych. Taki koszt w skali roku to rzeczywiście niewielki wydatek.

Długowieczne odkurzacze do biura i hotelu. Ranking

odkurzacz biurowy hotelowy viper dsu 15

Jeżeli interesuje nas odkurzacz biurowy, na rynku znajdziemy szeroki wybór porządnych i sprawnych urządzeń.

Firma Viper oferuje model DSU, który występuje w trzech wariantach różnicujących się pojemnością zbiornika.

To wersja 15, 12 i 10 litrów.

Idealne nie tylko do biur, ale także dla hoteli.

Odkurzacze posiadają funkcję ECO i filtr Hepa. Wszystkie trzy warianty posiadają moc 880 W.

Charakterystykę i opinie o odkurzaczach hotelowo-biurowych producenta Viper znajdziesz tutaj: http://noclegi.net.pl/blog/jak-wybrac-profesjonalny-odkurzacz-do-hotelu

cichy odkurzacz biurowy nilfis vp 600Wśród odkurzaczy od firmy Nilfisk również znajdziemy trzy modele wysoce sprawnych odkurzaczy hotelowych. To kolekcja VP. Modele różnią się klasą energooszczędności. Dostępne są zarówno modele A, A+ i A++.

Odkurzacze hotelowe Nilfisk posiadają moc od 800-900 W w zależności od wybranego wariantu. W trybie ECO znacznie spada zużycie prądu. Turbina ssąca pracuje wtedy z mocą 350 W.

Zarówno modele Viper, jak i Nilfisk posiadają różne końcówki, które umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu, sprzątanie jest jeszcze bardziej dokładne.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *