2020-05-20

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – jakie usterki zdarzają się najczęściej?

Twój ulubiony ekspres do kawy ostatnio zawodzi i nie wiesz, co jest tego przyczyną? Przedstawiamy 6 najpopularniejszych usterek. Ekspres do kawy to podstawowe wyposażenie praktycznie każdej restauracji. Na co dzień towarzyszy nam w biurze i coraz częściej również w domu. Nie daj się zaskoczyć i dowiedz się jakie są najczęstsze usterki ekspresów do kawy.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – zakamieniony ekspres

Bieżąca woda, szczególnie w dużych miastach, jest często twarda. To znaczy, że znajduje się w niej dużo związków mineralnych, które osadzają się wewnątrz urządzeń np. czajnika czy ekspresu do kawy. Zalecane jest regularne odkamienianie urządzenia, w przeciwnym razie jego podzespoły mogą ulec uszkodzeniu. Bardzo dobrym pomysłem będzie również założenie filtrów do wody.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – zalany ekspres

Największym wrogiem każdego sprzętu elektronicznego jest woda. Uważaj na to, aby nie kłaść mokrych filiżanek na miejsce ich podgrzewania oraz wyjmuj pojemnik na wodę z ekspresu w celu jego zapełnienia. Jeśli urządzenie uległo zalaniu, najprawdopodobniej pojawią się problemy. W miarę możliwości postaraj się osuszyć i wyczyścić sprzęt. Jeśli to nie pomoże, będziesz musiał skorzystać z usługi zaufanego serwisu. Naprawa ekspresów ciśnieniowych to zadanie, które warto oddać w ręce profesjonalistów.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – zatkany element zaparzający

Przyczyną awarii może być również zatkany element zaparzający. Powodem jest, przedostanie się zmielonej kawy w szczeliny ekspresu i zablokowanie się dźwigni zaparzacza. Polecamy regularne czyszczenie tego elementu oraz kontrolowanie ilości nasypywanej kawy. Nie należy napełniać zasobnika aż po brzegi, dzięki temu unikniesz problemu
z zapychaniem się mechanizmu.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – brudne sitko

Gdy start w ekspresie do kawy jest opóźniony, powinno „zapalić Ci się czerwone światło”. Zazwyczaj jednak nie jest to poważna awaria. Najczęstszą przyczyną jest po prostu brudne sitko, które należy wyczyścić. Innym powodem jest zakamienienie ekspresu lub w najgorszym przypadku zablokowany zaworek zwrotny. Może okazać się, że zwykłe czyszczenie pomoże, w przeciwnym razie trzeba będzie wymienić wadliwy element.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – co jest przyczyną zbierania się wody pod ekspresem?

Problemem może być nieszczelny układ lub uszkodzone przewody. Z biegiem czasu uszczelki i wężyki zużywają się oraz luzują. Sprawdź, czy przewody doprowadzające wodę nie są uszkodzone. Może to spowodować wyciek wody
z ekspresu, a także wpłynąć na jakość serwowanej kawy.
Należy wymienić stare uszczelki lub przewody i poddać ekspres konserwacji.

Naprawa ekspresów ciśnieniowych – uszkodzenie bloku grzewczego

Zastanawia Cię kwaśny smak Twojej kawy? To może wcale nie kwestia zakupionej przez Ciebie nowej mieszanki ziaren. Awaria sprzętu często odbija się na smaku Twojego napoju. Najczęstszą przyczyną kwaśnej kawy jest uszkodzenie bloku grzewczego, które powoduje przepalanie się zmielonych ziaren. W efekcie kawa parzona jest w nieodpowiedniej (zbyt wysokiej) temperaturze, co odbija się na jej smaku.

Regularne czyszczenie i dbanie o ekspres do kawy pomoże uniknąć wielu awarii sprzętu. Pamiętaj, że zadbany i czysty ekspres bardzo wpływa na jakość przygotowanej kawy. Ekspres ciśnieniowy to sprzęt, który potrzebuje od czasu do czasu zabiegów konserwacyjnych. Oddaj swój ekspres zaufanej firmie serwisowej. To gwarancja długiego życia Twojego sprzętu!

Źródło zdjęcia: freepik.com

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *