2021-02-18

Czy naprawa programatora pralki jest opłacalna?

W obecnych czasach pralka stała się niezbędnym sprzętem AGD, bez którego chyba nikt już nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania, szczególnie rodziny z dziećmi. Popularność pralni publicznych w Polsce jest niewielka, dlatego każdy zazwyczaj posiada tego typu sprzęt we własnym domu. Podobnie, jak wszystkie urządzenia AGD, również pralka wymaga odpowiedniego serwisowania. Znaczenie odpowiedniej eksploatacji pralki jest doceniane szczególnie w sytuacji, gdy sprzęt odmawia posłuszeństwa, a sterta prania czeka w kolejce. Czy naprawa programatora pralki jest tego warta?

Naprawa pralki w serwisie AGD

To chyba najbardziej awaryjny i najczęściej naprawiany sprzęt AGD. Z uwagi na rozwój technologii, naprawa pralki nie jest obecnie zadaniem prostym, ponieważ najnowsze modele są wypełnione po brzegi elektroniką. Oczywistym jest fakt, że prawidłowa eksploatacja oraz odpowiednie serwisowanie pralki wydłuża jej żywot, ale niestety nie wyklucza awarii. W przypadku jej wystąpienia pomoc serwisanta wydaje się być nieunikniona.

Naprawa programatora pralki

Programator jest elementem pralki, który najczęściej ulega awariom, ponieważ to on odpowiada za właściwy przebieg procesu prania. Reguluje ilość pobieranej wody, jej odpompowywanie, temperaturę prania oraz prędkość wirowania.

naprawa programatora pralki

Awaria programatora może skutkować zbyt dużym poborem wody, nieodpowiednią temperaturą prania oraz brakiem możliwości zakończenia programu i otwarcia pralki. Jeszcze do niedawna programatory były elementami czysto mechanicznym i wystarczyło wymienić w nim silniczek. Wraz z rozwojem technologii jakiekolwiek uszkodzenie programatora wiąże się z jego wymianą na nowy – https://fixagd.pl/naprawa-sprzetu-agd/serwis-modulow-elektronicznych-programatorow/.

Awaria bębna pralki

To drugie, najczęściej zgłaszane uszkodzenie pralki. Przyczyna awarii jest czasami trudna do określenia, ale w wielu przypadkach zepsuciu ulega pasek klinowy i niezbędna jest jego wymiana. Na szczęście taka awaria nie niesie ze sobą wysokich kosztów. Dużo poważniejszym i droższym w naprawie uszkodzeniem jest awaria silnika pralki.

Wyciek wody

Wyciek z wody z pralki jest o tyle niebezpieczny, że może doprowadzić do zalania mieszkania oraz sąsiadów. Mogą go spowodować nawet niewielkie, aczkolwiek systematyczne wycieki wody. Najczęstszą przyczyną takiej awarii jest zapchany filtr w pralce, który zbiera resztki ubrań, kamienie, monety czy guziki. Takie elementy sprawiają, że przepływ wody w urządzeniu jest nieprawidłowy i wydostaje się ona na zewnątrz.

Czy opłaca się naprawiać pralkę w serwisie?

Odpowiedź brzmi: tak, szczególnie, że w ostatnich latach trwałość sprzętów AGD znacząco się obniżyła. Niewątpliwie lepszą decyzją będzie powierzenie naprawy specjaliście, niż próba uporania się z nią samemu. Zdarzają się jednak sytuacje, w których koszty naprawy pralki przewyższają jej zakup i wtedy rozsądniej będzie wybrać nowy sprzęt. Wykwalifikowani serwisanci jednak potrafią poradzić sobie z każdą usterką. W przypadku awarii warto zgłosić problem pracownikom mobilnego serwisu FixAgd z Katowic, który oferuje swoje usługi 24h/dobę. Współpraca z FixAgd jest niezwykle opłacalna, ponieważ serwisanci są w stanie rozwiązać każdy problem u klienta w domu, a na naprawiony moduł udzielają rocznej gwarancji.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *