2019-07-08

Nilfisk FM400D – jednotarczowa szorowarka do podłóg, którą warto kupić

Szorowarki do podłóg to jedne z najbardziej funkcjonalnych, a zarazem niedocenionych rozwiązań, umożliwiających sprawne wyczyszczenie podłóg o zróżnicowanej charakterystyce, złożonej powierzchni i dowolnym przeznaczeniu. Do grupy tych urządzeń należy Nilfisk FM400D, będąca – na chwilę obecną – jedną z najbardziej zaawansowanych szorowarek na rynku.

Prosta, dwubiegowa, funkcjonalna

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to pracuje w dwóch trybach, określonych przez prędkość obrotową tarczy. W pierwszym wariancie jest to 185 obrotów na minutę a w drugim 370. Dzięki swej oryginalnej konstrukcji szorowarka ta może pracować również w trudno dostępnym terenie, co wynika między innymi z asymetrycznego położenia jej silnika, względem uchwytu maszyny. W porównaniu do poprzedniego modelu, Nilfisk FM400D posiada też znacznie wydłużony przewód zasilający, ułatwiający operowanie na dużych powierzchniach.

nilfisk fm400d w czyszczeniu podłogi w szkole

Wszechstronność na wyciągnięcie ręki

Olbrzymią zaletą szorowarki Nilfisk FM400D jest jej wszechstronność. Za jej pomocą można zarówno czyścić powierzchnię podłogi, jak też realizować drobne prace polerskie. Możliwości urządzenia potęguje duża liczba dostępnych akcesoriów, dzięki którym korzystanie z niej jest jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze. Na uwagę zasługuje również relatywnie niska moc znamionowa produktu, oscylująca w granicach od 1100 do 1500 W (w zależności od szybkości pracy). Urządzenie zasilane jest napięciem 230 V, dzięki czemu można z niego korzystać dosłownie wszędzie i to bez konieczności posiadania trójfazowego gniazdka.

Informacje dodatkowe

Dzięki zastosowaniu dużej, bo aż 430 milimetrowej tarczy polerskiej, praca z urządzeniem jest niezwykle łatwa i przyjemna. Dodatkowo posiada ono ergonomiczne ramię, ułatwiające poruszanie się szorowarki po różnych powierzchniach. Nilfisk FM400D charakteryzuje się wysokim stopniem funkcjonalności, wynikającym z łatwej wymiany przewodu zasilającego bądź zamontowanej tarczy polerskiej. Duża liczba części zamiennych i dostępnych akcesoriów znacznie wydłuża efektywny czas pracy maszyny. Na koniec warto zaznaczyć, że produkt ten umożliwia nie tylko czyszczenie, bądź polerowanie, ale też skutecznie usuwa pył. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji szczotki i zastosowanym akcesoriom.

Podsumowując, dzięki dużej liczbie dostępnych funkcji Nilfisk FM400D jest urządzeniem, z którego w szczególny sposób zadowoleni będą zarówno właściciele firm sprzątających jak też ich pracownicy. Możliwość dostosowania ergonomii sprzętu i jego użytkowa wszechstronność są tutaj podstawowymi atutami.

Nilfisk FM400D – jednotarczowa szorowarka do podłóg, którą warto kupić
5 (100%) 1 vote

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *