2018-10-08

Odkurzacz ekstrakcyjny – co warto wiedzieć przed zakupem?

Rynek związany z usługami sprzątającymi rozwija się coraz prężniej. Producenci stale pracują nad nowymi technologiami, które zapewnią jeszcze lepszą jakość czyszczenia oraz warunki higieniczne. Nowoczesne firmy stawiają nie tylko na sprawne usuwanie wyjątkowo trudnych zabrudzeń, ale także na dezynfekowanie czyszczonych powierzchni, zatem usuwanie zarazków, bakterii oraz innych alergenów. Swoistą rewolucją na rynku stały się profesjonalne odkurzacze ekstrakcyjne, które cieszą się jedynie pozytywnymi opiniami. Czym zatem jest czyszczenie ekstrakcyjne i jakie zalety z niego wynikają? Sprawdzamy.

Co to jest odkurzacz ekstrakcyjny?

Odkurzacz ekstrakcyjny – bywa również nazywany odkurzaczem piorącym. Urządzenie staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród profesjonalnych firm świadczących usługi sprzątające. Nie może ten fakt dziwić. Czyszczenie ekstrakcyjne jest wyjątkowo sprawne i łatwe w przeprowadzaniu. Jego najważniejszą cechą jest głębokie wnikanie wody ze środkiem czyszczącym we włosie powierzchni (tapicerki, dywanu czy np. wykładziny).

Odkurzacz ekstrakcyjny łączy w swojej pracy funkcję prania z odkurzaniem.

Pierwszym etapem czyszczenia jest natryskiwanie wody ze specjalnym detergentem, która uderza w brud pod wysokim ciśnieniem powodując jego oderwanie od powierzchni.

Przy praniu ekstrakcyjnym wykorzystywane są środki niskopieniące, które są bezpieczne dla włosia powierzchni i nie pozostawiają nieestetycznego osadu. Podczas uderzenia wody pod ciśnieniem we włosie wykładziny czy dywanu, może być wykorzystana także dodatkowa funkcja jaką jest szorowanie.

Wiele odkurzaczy piorących jest wyposażonych w specjalne szczotki, które przeprowadzają tę czynność, powodując jeszcze bardziej sprawne pranie i oderwanie brudu.

Drugim etapem jest wykorzystanie pracy turbiny ssącej, która wciąga zanieczyszczoną wodę wraz z detergentem oraz wszelkimi pozostałościami jak np. kurz, bakterie, zarazki czy inne niepożądane alergeny. Odkurzacze piorące w bardzo wysokim stopniu czyszczą powierzchnią, usuwają brud, odświeżają kolorystykę, a jednocześnie ją dezynfekują, pozbawiając szkodliwych dla zdrowia bakterii.

Zastosowanie odkurzaczy ekstrakcyjnych

Głównym przeznaczeniem odkurzaczy ekstrakcyjnych jest pranie, czyszczenie i odkurzanie powierzchni materiałowych jak dywany, wykładziny, materace, tapicerki, skórzane obicia mebli czy zasłony i firanki.

Urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domostwach, jak i w przestrzeni publicznej, np. do czyszczenia powierzchni biurowych.

Odkurzacze ekstrakcyjne potrafią także czyścić powierzchnie drewniane, a także wciągać rozlane ciecze. Sprawdzą się zatem także w kuchni czy łazience.

Wykorzystywane są one zarówno przez osoby fizyczne, indywidualne, jak i profesjonalne firmy sprzątające. Idealnym zastosowaniem odkurzaczy ekstrakcyjnych jest ich wykorzystywanie w miejscach, które wymagają zapewnienia szczególnie wysokich standardów higieniczno-sanitarnych.

Chodzi tu przede wszystkim o restauracje i hotele. Zapraszam także do lektury poradnika – jaki odkurzacz hotelowy najlepiej wybrać?

Opinie o Bissel i Viper, które produkują sprzęt ekstrakcyjny

Na rynku istnieje dosyć duży wybór producentów oraz modeli odkurzaczy piorących. Wśród najbardziej popularnych przedsiębiorstw, które produkują odkurzacze ekstrakcyjne i uchodzą za marki stwarzające wysoką jakość, należy wymienić firmę Bissel i Viper.

Przeglądając opinie o marce Bissel, zauważymy głównie pozytywne opinie klientów, którzy postawili na sprzęt tego producenta. Analizując oceny w pięciostopniowej skali, które pojawiają się na stronach dystrybutorów, zauważymy, że większość ocen kształtuje się na poziomie między 4,5 – 5.

bissel

Podobne oceny pojawiały się w przypadku urządzeń firmy Viper. Klienci zgodnie potwierdzają, że odkurzacze tych firm zapewniają wysoki stopień czyszczenia. Wśród opinii pojawiają się także pozytywne komentarze dotyczące komfortu płynącego z użytkowania takich odkurzaczy.

viper

Jaki odkurzacz do prania ekstrakcyjnego? Ranking

Wśród najbardziej popularnych, a jednocześnie cieszących się pozytywnymi opiniami można znaleźć kilka modelów odkurzaczy. Jednym z bardziej sprawnych urządzeń jest Bissell Big Green 48F3ER.

odkurzacz piorący bissel

Model zachwyca jakością czyszczenia przede wszystkim dzięki wyjątkowo wysokiej mocy turbiny ssącej, która sięga wartości aż 1400 W. Urządzenie wyposażone jest w dodatkową turbo-szczotkę, która dokładnie szoruje czyszczoną powierzchnię. Składane ramię ułatwia operowanie odkurzaczem.

Wśród urządzeń producenta Viper ogromnym uznaniem cieszy się model CAR 275.

odkurzacz piorący viper car 275

Moc tego odkurzacza to aż 2000 W. Taka wartość wpływa na wyjątkowo skuteczne czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni. Urządzenie posiada ergonomiczne rozwiązania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe.

Pojemne zbiorniki (25 litrów na wodę z detergentem i 75 litrów na nieczystości) zapewniają wyjątkowo długotrwałe czyszczenie bez konieczności napełniania/opróżniania pojemników. Wszystkie te cechy sprawiają, że CAR 275 jest idealnym odkurzaczem o zastosowaniu przemysłowym. Optymalnie sprawdzi się hotelach, restauracjach czy dużych zakładach pracy.

multi-matic.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *