2018-10-08

Odkurzacze hotelowe – jak wybrać najlepszy model?

Branża hotelarska wymaga szczególnego dbania o czystość i zapewniania wysokich standardów higieniczno-sanitarnych. Przez pokoje hotelowe przewija się duża liczba różnych ludzi. Sprzyja to przenoszeniu rozmaitych zarazków i bakterii. Właśnie dlatego, tak istotne jest, żeby regularnie dbać o czystość i dezynfekować pokoje hotelowe. Jak najlepiej to zrobić? Idealnie sprawdzi się odkurzacz piorący. Na rynku istnieje wiele różnych urządzeń tego typu. Jak dobrać odkurzacz do hotelu?

Czym jest odkurzacz piorący i do czego jest używany?

Odkurzacz piorący to swoista rewolucja na rynku związanym z usługami czyszczenia pomieszczeń. To nowoczesne urządzenie, które cechuje się wyjątkową wysoką jakością sprzątania. Dzieje się tak ze względu na połączenie dwóch ważnych funkcji związanych z czyszczeniem powierzchni.

Pierwszą jest pranie, drugą oczywiście odkurzanie. Odkurzacz piorący składa się z dwóch zbiorników.

Do pierwszego nalewana jest woda wraz ze środkiem czyszczącym. Jest ona wyrzucana na czyszczoną powierzchnię pod wysokim ciśnieniem, co sprzyja tworzeniu się piany. Spieniona woda uderza z dużą siłą w cząsteczkę brudu powodując jej emulgowanie i rozpad.

Kolejnym krokiem jest praca turbiny ssącej. Rura zasysa wodę wraz z brudem usuniętym z powierzchni, kurzem, bakteriami i wszelkimi alergenami, a następnie kieruje ją do drugiego zbiornika. Dzięki temu, powierzchnia jest jednocześnie prana, jak i odkurzana oraz dezynfekowana. Przekłada się to na stworzenie idealnych warunków dla alergików. Pomieszczenie zyskuje świeże i czyste powietrze, wolne od zarazków. Siła turbiny ssącej wciąga wszystkie cząsteczki wody, pozostawiając powierzchnię suchą, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba suszenia. Sprzątanie jest zatem skuteczne i komfortowe.

Zastosowanie

Odkurzacz piorący to idealne urządzenie do sprzątania pokojów hotelowych. Zapewni on gościom wysoki komfort i poczucie higieny. Nadaje się on do użytku na dywanach, wykładzinach, firanach i zasłonach, obiciach tapicerskich, wyczyści tapety oraz parkiet. Urządzenia te potrafią zasysać ciecz, z powodzeniem zatem możemy go używać w łazience, żeby pozbyć się nacieków na podłodze.

To urządzenie, które idealnie sprawdzi się do czyszczenia i dezynfekowania materacy hotelowych, które ze względu na bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem, wyjątkowo podatne są na gromadzenie zarazków, bakterii i alergenów.

Materace nie są łatwe do czyszczenia ze względu na swoje duże rozmiary. Stwarzają trudność z przenoszeniem, a przede wszystkim nie można ich uprać w żadnej pralce, dlatego właśnie odkurzacz piorący znajdzie idealne zastosowanie do ich czyszczenia i odkażania.

Jak dobrać dobry odkurzacz hotelowy?

Zastanawiając się nad tym, jak dobrać odkurzacz do hotelu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które będą decydowały o skuteczności urządzenia.

Za sprawność usuwania zanieczyszczeń odpowiada moc odkurzacza i to ona stanowi najważniejszy parametr tego urządzenia, który decyduje o jego skuteczności.

W przypadku pokoi hotelowych, które wymagają najwyższych standardów higienicznych, sprawdzi się odkurzacz o minimalnej mocy sięgającej ośmiuset watów. Jest to wartość, która odnosi się zarówno do silnika odkurzacza, jak i turbiny ssącej.

Im mocniejszy silnik, tym większe ciśnienie z jakim wyrzucana jest woda, a tym samym bardziej sprawne usuwanie zanieczyszczeń. Podobnie w przypadku turbiny ssącej. Im będzie ona silniejsza, tym więcej kurzu i alergenów wciągnie do zbiornika.

Jednak nie tylko moc jest istotna. Pokoje hotelowe wymagają wyjątkowo dokładnego sprzątania, a tym samym generują konieczność usuwania zanieczyszczeń nawet w trudno dostępnych miejscach.

Z tego powodu, warto postawić na urządzenie wyposażone w różnego rodzaju końcówki, które zwiększą zakres możliwości docierania do trudnych zakątków. Pojemność zbiorników wpływa z kolei na komfort sprzątania.

Im większe pojemniki, tym dłużej będzie można korzystać z odkurzacza bez konieczności napełniania pierwszego zbiornika oraz opróżniania drugiego, w którym gromadzona będzie brudna woda.

Idealnie, kiedy zbiornik wyposażony będzie w pływak, którego zadaniem jest wskazywanie stopnia zapełnienia pojemnika z brudną wodą oraz przestrzeganie o jego wypełnianiu się. Dobrym posunięciem będzie wybór odkurzacza, który posiada filtr uniemożliwiający zalanie silnika przez wodę. To cecha, która jest istotna w przypadku każdego rodzaju zastosowania tego urządzenia, nie tylko o przeznaczeniu hotelowym.

Na jaki odkurzacz hotelowy postawić?

Na rynku istnieje dosyć szeroki wachlarz możliwych wyborów. Wśród najbardziej popularnych modeli odkurzaczów piorących przeznaczonych do zastosowania w branży hotelarskiej, należy wymienić produkty DSU Viper.

odkurzacz hotelowy viper dsu15

Występują one w trzech rodzajach i różnicują się pojemnością zbiorników, które mogą wynosić odpowiednio 15, 12 i 10 litrów. Moc robocza tych urządzeń wynosi 880 W, co zapewnia wysoką jakość sprzątania.

Wszystkie odkurzacze hotelowe z tej serii znajdziesz w katalogu Multi-Matic.pl.

multi-matic.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *