2021-07-26

Oświetlenie garażu ledami – co warto wiedzieć?

Jakie oświetlenie do garażu wybrać? Jakie trendy panują na rynku? O tym w dzisiejszym poradniku.

Jakie oświetlenie do garażu?

W ostatnich latach największą popularność zyskały lampy LED, które wykazują się dużą trwałością, wysoką efektywnością świetlną, a także energooszczędnością. Inną cechą lamp ledowych jest fakt, iż nie nagrzewają się w takim stopniu jak tradycyjne lampy poprzez co nie trzeba się martwić o przypadkowe dotknięcie w trakcie pracy. Lampy w garażu narażone są na zabrudzenia, dlatego też warto wybrać proste oświetlenie led, które będzie łatwe w utrzymaniu w czystości.

Jakie lampy do garażu?

Jeżeli w garażu planujemy trzymać tylko samochód to nie potrzebujemy zbyt mocnego światła. Jeśli zaś chcemy, aby garaż służył do czegoś więcej np. drobnych napraw czy wymiany oleju, wtedy znacznie lepiej sprawdzi się mocniejsze oświetlenie, dzięki któremu wszystko będzie dobrze widoczne. Przy wyborze oświetlenia do mini domowego warsztatu warto się skupić na tym, aby lampy były rozłożone jak najbardziej równomiernie.

Obecnie najczęściej wybieranymi lampami do garażu jest oświetlenie liniowe czy oprawy świetlówkowe, coraz częściej wybierane są również lampy hermetyczne w których to źródło światła zamknięte jest w obudowie charakteryzującej się wysoką szczelnością.

Przydatną funkcją będzie wykorzystanie lamp na czujnik ruchu, dzięki czemu światło zapalać będzie się automatycznie po naszym wejściu do garażu.

Więcej tego rodzaju sprzętu znajdziesz tutaj.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *