2018-06-22

Co warto wiedzieć o myjce Evo Blue 24/7 6 bar?

Ze względu na swoje wyjątkowo sprawne zdolności czyszczące i zapewnianie wysokich standardów higienicznych, myjki parowe zdobywają coraz większą popularność.

Stosowane są przede wszystkim w przemyśle, warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych czy na myjniach samochodowych, ale coraz częściej znajdują także zastosowanie w prywatnych gospodarstwach i domach. Evo Blue 24/7 to jeden z najpopularniejszych modeli myjek parowych. Sprawdźmy, co warto o niej wiedzieć zanim zdecydujemy się na jej zakup.

Kilka słów o producencie Tecnovap

Evo Blue 24/7 to model myjki parowej profesjonalnej pochodzący od producenta Tecnovap, włoskiej firmy będącej liderem rynku związanego z urządzeniami czyszczącymi.

Firma ulokowana jest w mało znanym miasteczku Negrar, które znajduje się w pobliżu słynnej Werony.

Tecnovap od ponad trzydziestu lat (firma powstała w 1985 roku) zajmuje się opracowywaniem i udoskonalaniem technologii czyszczących. Sprzątanie przy pomocy pary wodnej stanowi swoistą wizytówkę firmy.

Tecnovap to potentat, który w swoje produkty zaopatruje aż siedemdziesiąt państw na pięciu kontynentach.

Do czego służy 6 barowa parownica Evo Blue 24/7?

Evo Blue 24/7 to myjka parowa, która przeznaczona jest do czyszczenia niemal każdej powierzchni.

Urządzenie służy do usuwania wyjątkowo trudnych zabrudzeń i dezynfekcji czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu suchej pary wodnej, która wyrzucana jest pod wysokim ciśnieniem.

Wartość tego parametru wynosi w tym modelu aż sześć barów, co czyni myjkę wyjątkowo skutecznym narzędziem czyszczącym.

Para wodna uderza w cząsteczki brudu lub tłuszczu, przyczynia się do ich emulgowania i rozkładu, po czym zostają one z łatwością usunięte.

Evo Blue 24/7 jest idealnym urządzeniem do czyszczenia pomieszczeń, w których przebywają alergicy.

Obok usuwania brudu, myjka przyczynia się bowiem również do dezynfekcji powierzchni, zabija drobnoustroje, bakterie i inne roztocza, alergeny wywołujące reakcję immunologiczną.

Jest to możliwe dzięki wysokiej temperaturze pary wodnej.

Badania udowodniły, że większość drobnoustrojów i mikroorganizmów ginie już pod działaniem temperatury o wartości 80/85 stopni Celsjusza. Tymczasem, Evo Blue 24/7 pracuje parą wodną, która sięga aż stu sześćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza.

Fakt ten sprawia, że myjka zapewnia optymalne warunki dla alergików i stwarza naprawdę wysoki standard higieniczny.

Zastosowanie myjki Evo Blue

Najbardziej powszechnym zastosowaniem myjki Evo Blue jest przemysł, a dokładnie mycie, czyszczenie i dezynfekcja maszyn przemysłowych.

Urządzenie idealnie sprawdza się w różnego rodzaju halach produkcyjnych czy warsztatach samochodowych.

Produkt bywa także coraz częściej wybierany przez klientów prywatnych, do sprzątania i czyszczenia powierzchni mieszkalnych, garaży itp.

Myjka parowa może być bowiem wykorzystywana do pracy z niemal każdą powierzchnią, bez względu na to, czy będzie to materiał, ceramika, szkło, drewno, beton czy innego rodzaju posadzka.

Dodatkowym atutem jest fakt, że myjka wykorzystuje tzw. suchą parę wodną, której wilgotność jest znikoma i nie przekracza pięciu procent.

Fakt ten sprawia, że urządzenie czyści „na sucho”, a tym samym nie potrzebuje pomieszczenia wyposażonego w system odprowadzania ścieków.

Może także z powodzeniem czyścić przedmioty wrażliwe na działanie wilgoci, jak np. silniki. Możliwości zastosowania Evo Blue są zatem naprawdę szerokie i nie mają praktycznie żadnych ograniczeń.

Jak to działa? Najważniejsze parametry

Myjka zbudowana jest z trzech najważniejszych części i dodatkowych elementów pomocniczych. Najważniejszy jest zbiornik na wodę z bojlerem, który podgrzewa ciecz. Drugi komponent to moduł parowy, który gorącą wodę doprowadza do wrzenia i zamienia ją w parę wodną.

Trzeci najważniejszy element, to dysza, która wykorzystując siłę ciśnienia sześciu barów, wyprowadza parę na powierzchnię poddaną czyszczeniu. Urządzenie jest wygodne i mobilne. Zawdzięcza to ulokowaniu mechanizmu na swoistym metalowym wózku zaopatrzonym w koła, które umożliwiają swobodne przesuwanie parownicy.

Myjka może pracować trybem ciągłym, a jej skuteczność wynika z mocy urządzenia o wartości 2,45 kW, ciśnienia roboczego sześciu barów i temperatury pary o wartości 165 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena Evo Blue 24/7

Wysokiej jakości urządzenia czyszczące nie posiadają swojej stałej ceny, jest ona z reguły ustalana indywidualnie. Na stronach sprzedawców nie można doszukać się konkretnego kosztu. Dealerzy proszą o kontakt w sprawie ustalenia ceny.

Parownicę możesz zamówić u mojego dobrego znajomego Roberta Szacherskiego, który w branży siedzi już ponad 10 lat i z pewnością podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem.

Evo Blue znajdziesz tutaj: https://multi-matic.pl/produkty/parownica-profesjonalna-evo-blu-24-7-6-bar-tecnovap/

multimatic

Podsumowanie

Evo Blue 24/7 6 bar to wysokiej jakości myjka parowa, która przeznaczona jest czyszczenia szczególnie trudnych zabrudzeń oraz dezynfekowania powierzchni i pozbywania się alergenów w sposób bezpieczny dla zdrowia. Zastosowanie znajduje zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwach domowych. Może pracować niemal ze wszystkimi powierzchniami i przedmiotami wrażliwymi na wilgoć. Jest sprawna i wygodna w obsłudze.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *