2018-09-04

Parownica profesjonalna – co warto wiedzieć?

W ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność i cieszą się jedynie pozytywnymi opiniami wśród swoich użytkowników. Jeszcze do niedawna stanowiły istną rewolucję na rynku usług związanych ze sprzątaniem, dziś stają się coraz bardziej powszechnym wyposażeniem firm zajmujących się czyszczeniem. Parownica profesjonalna zachwyca swoimi osiągami oraz jakością sprzątania. Jest cennym nabytkiem, który dodatkowo optymalizuje czas sprzątania. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o tych urządzeniach.

Czym jest profesjonalna myjka parowa?

myjki parowe profesjonalneParownice profesjonalne – parowe urządzenia czyszczące, inaczej bywają określane również jako myjki parowe. To maszyny, których przeznaczeniem jest wysokiej jakości sprzątanie i dezynfekowanie powierzchni o różnym charakterze. To, co wyróżnia te urządzenia sprzątające od innych, to przede wszystkim olbrzymia moc czyszczenia, wysokie ciśnienie pracy oraz czyszczenie w równie wysokiej temperaturze.

Myjka parowa składa się z bojlera, który służy do przechowywania wody, modułu parowego oraz specjalnych dysz, które wyprowadzają parę na zewnątrz. Głównym środkiem wykorzystywanym bowiem w czyszczeniu parownicą profesjonalną jest sucha para.

Dzięki swojej charakterystyce, zapewnia ona wysoką jakość czyszczenia nawet najbardziej trudnych plam i innych zabrudzeń, a także dezynfekuje ona powierzchnię, zapewniając wysoki standard higieniczny.

Myjka parowa może występować w różnych wariantach. Poszczególne modele mogą mieć rozmaite rozmiary i wagę. Parametry te wpływają przede wszystkim na czas jednorazowej pracy bez konieczności uzupełniania bojlera wodą.

Różne mogą być także metody zasilania. Na rynku znajdziemy zarówno urządzenia z akumulatorami, które są o wiele bardziej mobilne, ale mają ograniczony czas pracy i wymagają ładowania, jak i produkty o zasilaniu sieciowym, które z kolei charakteryzują się ograniczeniami długości przewodu.

Skuteczne czyszczenie suchą parą

czyszczenie płytek suchą parąNajwiększa zaletą profesjonalnych parownic jest wykorzystywanie suchej pary, która stanowi główny środek czyszczenia.

Determinuje to zarówno wysoką jakość sprzątania, jak i wygodę użytkowania urządzenia, ale przede wszystkim także bardzo szerokie możliwości wykorzystania.

Sucha para charakteryzuje się brakiem cząsteczek wody w swoim składzie, a tym samym wyjątkowo niskim stopniem wilgoci.

Jej wartość nie przekracza sześciu procent składu. Stwarza to olbrzymie możliwości wykorzystania parownicy.

Czyszczenie suchą parą nie pozostawia mokrych plam, dzięki czemu nie zachodzi konieczność odprowadzania wody z czyszczonej powierzchni.

Wpływa to na szerokie możliwości zastosowania myjki parowej, w tym również takiego przeznaczenia, do którego nie nadają się inne urządzenia o charakterze sprzątającym.

Parownica profesjonalna może czyścić urządzenia, które nie są odporne na działanie wilgoci, w tym takich produktów jak silniki czy tablice elektryczne.

Jak działa myjka?

Jedną z najważniejszych części parownicy profesjonalnej jest bojler, w którym gromadzona jest, a następnie podgrzewana woda. W zależności od modelu parownicy proces ten trwa do sześciu minut.

Kolejny etap pracy wykonuje moduł parowy, który gorącą wodę zamienia w suchą parę. Następnie, jest ona pod dużym ciśnieniem wyrzucana przez specjalną dyszę na powierzchnię poddawaną czyszczeniu.

Wysoka wartość ciśnienia generuje dużą siłę uderzenia pary w cząsteczkę brudu. Przyczynia się to do jego emulgowania i rozpadu. W ten sposób dochodzi do szybkiego i sprawnego usuwania zanieczyszczeń. Dodatkowo, sucha para wykorzystywana jako środek czyszczący charakteryzuje się wysoką temperaturą.

czyszczenie dywaników samochodowych suchą parąTen aspekt wpływa na fakt, że parownica nie tylko czyści, ale i dezynfekuje powierzchnię, na której pracuje. Wysoka temperatura przyczynia się bowiem do zabijania bakterii i innych drobnoustrojów.

Dzięki temu, parownice profesjonalne zapewniają idealne warunki higieniczne oraz stwarzają optymalne środowiska bytowania dla alergików.

Myjki parowe są ekologiczne i zdrowe. Przy okazji dla alergików polecam zdrowe zioła na alergię (wierzcie mi na słowo, ja swoją alergię wyleczyłem tymi ziołami i regularnym piciem tego miodu wielokwiatowego).

Wracając do parownic i alergii…

Specjaliści podają, że większość drobnoustrojów i roztoczy umiera już w temperaturze ok. osiemdziesięciu pięciu stopni Celsjusza, podczas gdy parownica profesjonalna może wykorzystywać parę sięgającą temperatury o wartości sto sześćdziesiąt stopni Celsjusza.

Sucha para rozchodzi się swobodnie, dlatego czyszczenia nią jest szybkie i sprawne, a para dotrze do miejsc nawet trudno dostępnych, których nie wyczyścimy żadnym innym urządzeniem.

Zastosowanie parownicy profesjonalnej

Parownice profesjonalne znajdują szerokie zastosowanie począwszy od domostw po zakłady przemysłowe.

czyszczenie okna myjką profesjonalnąMogą one być wykorzystywane do czyszczenia niemal każdej powierzchni, w tym:

  • drewna
  • materiału
  • skóry
  • posadzki
  • betonu
  • ceramiki
  • kamienia
  • szkła

Dzięki wykorzystaniu suchej pary, może być ona wykorzystywana w miejscach, które nie posiadają systemu odpływowego, ze względu na brak generowania mokrych plam.

Wpływa to na fakt, że urządzenia te znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, spożywczych czy myjniach samochodowych.

Takie urządzenia mogą być także wykorzystywane do czyszczenia linii produkcyjnych i maszyn przemysłowych (zobacz parownice przemysłowe), które nie wykazują odporności na działanie wilgoci. Nadają się one do czyszczenia silników czy tablic elektrycznych.

Są one również wykorzystywane przez profesjonalne firmy sprzątające zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkalne. Parownice mają zastosowanie zarówno przemysłowe, jak i indywidualne.

Ranking najlepszych myjek profesjonalnych

Wśród opinii dotyczących najlepszych parownic profesjonalnych, najczęściej pojawiają się produkty od producenta Tecnovap. Użytkownicy doceniają niezawodność urządzeń, wysoką sprawność czyszczenia, komfort związany z obsługą myjek parowych oraz atrakcyjne ceny.

TOP 1: Parownica Steam Tech 10 bar

parownica profesjonalne steam tech 10 bat

TOP 2: Parownica Junior Star Max 6 i 8 bar (recenzja tutaj)

parownica profesjonalna junior star max 6 i 8 bar

TOP 3: Myjka parowa profesjonalna Baby Eco

parownica profesjonalna do domu baby eco

Polecam parownice profesjonalne z katalogu Roberta Szacherskiego z Multi-Matic.pl – polskiego dystrybutora maszyn czyszczących i urządzeń parowych. Moim zdaniem lepiej kupować takie urządzenia prosto od dystrybutora niż robić w zakupy w dużych molochach, gdzie produkcja dla takich hal idzie hurtowo i niekoniecznie stawia się na jakość.

Poza tym warto wspierać polskie firmy.

multi-matic.pl

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe: https://czyszczacamaszyna.pl/k/myjki-parowe/

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *