2018-05-28

Parownice przemysłowe – co warto wiedzieć?

Ciężkie zabrudzenia to zmartwienie nie tylko wielkich zakładów przemysłowych. To również utrapienie prywatnych domów i mieszkań, szczególnie zaś tych, które wyposażone są w garaż, w którym lubimy majsterkować, co często owocuje różnymi plamami na posadzce. Konwencjonalne sprzątanie może w takich przypadkach nie wystarczyć. Wyjściem są parownice przemysłowe, które mogą być wykorzystywane zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i prywatnych domach.

Czym są parownice przemysłowe?

Parownice przemysłowe to urządzenia, których zadaniem jest wysokiej jakości czyszczenie oraz dezynfekcja. Ich praca może być wykorzystywana na wszelkich powierzchniach. Są to urządzenia uniwersalne, które nie stawiają ograniczeń.

Największą ich zaletą jest fakt, że dokonują czyszczenia w szybkim czasie, a jednocześnie zachowują wysokie standardy higieniczne. Ich konstrukcja składa się z dwóch głównych elementów, które decydują o sposobie przeprowadzanej pracy. To przede wszystkim bojler, którego zadaniem jest podgrzanie temperatury wody oraz specjalny moduł odpowiadający za wytworzenie pary, czyli głównego elementu biorącego udział w procesie czyszczenia.

Czyszczenie parą

W parownicach przemysłowych mycie powierzchni odbywa się poprzez działanie pary. Ma to swoje olbrzymie zalety, które sprawiają, że są to najlepsze urządzenia służące czyszczeniu szczególnie trudnych zanieczyszczeń.

czyszczenie parą

Para bowiem nie tylko czyści, ale także dezynfekuje powierzchnię, na którą jest nanoszona. Wysoka skuteczność pary w zwalczaniu nawet największych zanieczyszczeń i brudu, bierze się z jej swobodnego przepływu. Dzięki temu, dociera ona nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, których nie wyczyścimy żadnym innym sposobem.

Jednak nie tylko łatwe dotarcie do niedostępnych miejsc świadczy o jej wysokiej skuteczności w walce z brudem. Para to przede wszystkim efektywna moc sprawcza. Przede wszystkim, jej działanie polega na emulgowaniu i rozbijaniu cząsteczek tłuszczu, rozpuszczaniu brudu, ale także zapewnia ona olbrzymią higienę przez zabijanie mikroorganizmów i bakterii.

Para wodna, która wykorzystywana jest przez specjalistyczne maszyny do czyszczenia, może osiągać wartość nawet 180 stopni Celsjusza. Większość mikroorganizmów ginie już przy działaniu temperatury 85 stopni Celsjusza. Właśnie ten fakt świadczy o tym, że czyszczenie parą to nie tylko usuwanie brudu, ale także dezynfekcja i zapewnienie wysokich standardów higienicznych.

Uniwersalne zastosowanie

Para jako środek czyszczący może być wykorzystywana na wszelkich powierzchniach. Wynika to z jej specyficznych właściwości. Sucha para charakteryzuje się bowiem niską wilgotnością. Zawartość wody sięga bowiem zaledwie ok. 5%. Właśnie ta cecha decyduje o uniwersalizmie zastosowania czyszczenia parą. Ze względu na znikomą zawartość wody w suchej parze, czyszczenie może odbywać się w pomieszczeniach, które nie są wyposażone w specjalistyczny system odprowadzania ścieków.

Niska wilgotność pary to także możliwość przeprowadzania prac czyszczących na powierzchniach maszyn, które są wrażliwe na działanie wilgoci. Dzięki temu, parownice przemysłowe idealnie sprawdzą się do czyszczenia silników, tablic sterujących czy różnego rodzaju przewodów elektrycznych. Parownice przemysłowe mogą być stosowane na posadzkach z różnego rodzaju materiału, kuchniach ceramicznych, dywanach, ścianach, elewacjach itp.

Mechanika działania

Zostało powiedziane, że konstrukcja parownicy składa się z dwóch podstawowych elementów: bojlera i modułu parowego. Ten pierwszy, stanowi zarazem swoisty zbiornik na wodę. Po włączeniu urządzenia, następuje podgrzanie wody, a następnie moduł parowy doprowadza ją do wrzenia, przekształcając w gorącą parę.

Kolejnym etapem jest wyprowadzenie jej na zewnątrz. Odpowiada za to tzw. dysza, która wykorzystując działanie ciśnienia, wyrzuca parę wodną na powierzchnię poddawaną czyszczeniu. To, z jaką siłą para zostanie wyprowadzona, zależy od operatora. Siła wyrzutu podlega bowiem regulacji. W większości urządzeń, prędkość wyprowadzanej pary może osiągnąć wartość 15 km/h.

Ranking myjek parowych przemysłowych

Polski dystrybutor myjek parowych Multi-Matic.pl udostępnił w swoim katalogu parownice przemysłowe. Poniżej prezentujemy najlepsze modele!

Parownica przemysłowa Steam Box Mini Tecnovap

Parownica przemysłowa Steam Box Mini Tecnovap

To wydajna maszyna, która może pracować w oparciu o wykorzystanie ciśnienia sięgającego wartości sześciu bar.

Urządzenie jest wygodne w użyciu i posiada wiele przydatnych funkcjonalności.

Jedną z nich jest możliwość korzystania nie tylko ze zbiornika wypełnionego wodą, ale także podłączenia maszyny do bieżącej wody, co zezwala na automatyczne uzupełnianie płynu podczas wykonywanej pracy.

Urządzenie posiada system alarmowania o konieczności odkamienienia bojlera.

Myjka parowa przemysłowa Evo 304 DET

Myjka parowa Evo 304 DET /z podawaniem chemii/ 8 bar Tecnovap

To urządzenie, którego siła czyszczenia może korzystać z wyrzutu pary pod ciśnieniem sięgającym nawet ośmiu bar.

Znacznie zwiększa to skuteczność czyszczenia zabrudzonych powierzchni.

Maszyna jest mała i poręczna oraz łatwa w prowadzeniu.

Umożliwia dodanie detergentów chemicznych, które ułatwiają proces czyszczenia.

Parownica automatycznie informuje operatora o zbyt dużej ilości nagromadzonego w zbiorniku kamienia.

Multipower Steam Box Industrial Tecnovap

Parownica przemysłowa Multipower Steam Box Industrial 10 bar Tecnovap

Jeszcze większą skuteczność i siłę czyszczenia zapewnia ten model.

Może on bowiem wykorzystać ciśnienie nawet o wartości dziesięciu bar.

Urządzenie zostało wyposażone w automatyczną możliwość uzupełniania wody (bieżące podłączenie), automatyczne systemy kontroli konieczność odkamienia zbiornika, możliwość podłączenia rozmaitych akcesoriów oraz funkcję zezwalającą na dodanie detergentu chemicznego.

Parownica przemysłowa Carmen S Tecnovap

Parowy odkurzacz przemysłowy Carmen S Tecnovap

To z kolei model, który stanowi swoisty mały odkurzacz parowy, którego siła czyszczenia pozostaje na wysokim poziomie. Ciśnienie robocze to sześć bar. Urządzenie jest małe i poręczne, nie stwarza problemów z przechowywaniem oraz jego sterowaniem.

Jak na wymiary urządzenia, posiada pojemny bojler, który pomieści aż cztery litry wody. Odkurzacz parowy charakteryzuje niski wydatek wody, co sprawia, że jest on wydajny i zarazem tani. To idealna propozycja na skuteczną i higieniczną maszynę czyszczącą do mniejszych zakładów przemysłowych, firm i prywatnych domostw. Sterowanie urządzeniem ułatwia poręczny pistolet.

Zobacz także profesjonalne myjki parowe.

parownice przemysłowe

Jeżeli chciałbyś zakupić myjkę parową, to koniecznie zobacz największą bazę polskich dystrybutorów oraz firm: https://czyszczacamaszyna.pl/k/myjki-parowe/

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Parownice przemysłowe – co warto wiedzieć?

  1. Rober pisze:

    Warto dodać, że myjki parowe przemysłowe producenta Tecnovap nie zawierają oficjalnej ceny w sklepach czy katalogach online. W tym celu trzeba napisać wiadomość z prośbą o wycenę parownicy:

    https://myjki.biz/k/parownice/przemyslowe/

    Warto to zrobić, ponieważ dystrybutor także doradzi w doborze odpowiedniej maszyny parowej, pomoże dobrać odpowiedni wydatek pary, ciśnienie… W zależności od przeznaczenia urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *