2020-09-30

Poznajcie 5 błędów, które najczęściej popełniają mali przedsiębiorcy i sposoby jak ich uniknąć

Coraz więcej osób zakłada małe firmy, ale niestety tak jak szybko je założyło, to tak samo szybko je zamyka. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale my dzisiaj skupimy się na 5 błędach, które najczęściej popełniają mali przedsiębiorcy. Zastanowimy się także jak ich uniknąć.

Błąd nr 1: nie sprawdzasz zapotrzebowanie na rynku – tracisz

Założenie firmy jest łatwe i praktycznie wszystkie formalności można wykonać przez sieć. Nieco inaczej, albo też zupełnie inaczej wygląda sytuacja z jej utrzymaniem. Wszak jeżeli nie ma podaży, nie ma też efektów. Dlatego pierwszy błąd jaki popełniają mali przedsiębiorcy to ten, iż nie sprawdzają zapotrzebowania na rynku. Czasami zakładane są np. sklepy, które z góry skazane są na niepowodzenie. Jednym z przykładów jest choćby sklep z historyczną literaturą w małej miejscowości, albo też wegański sklep obok mięsnego. Choć może idea i pomysły nie są takie złe, tak zapotrzebowanie w małych miejscowościach nie jest duże. Błędna jest też lokalizacja wegańskiego sklepu, wszak znajduje się on obok sklepu mięsnego, który jest bardzo popularny i zapach mięsa unosi się tam w sporym natężeniu. Dlatego też nim zdecydujecie się na założenie działalności, to sprawdźcie czy w ogóle będzie zapotrzebowanie na rynku, tutaj pomocne są badania focusowe. Ale możecie też skorzystać z popularnych ankiet. Przypominamy także, że lokalizacja ma znaczenie.

Błąd nr 2: gdy reklamy brak

Reklama dźwignią handlu – o tym truizmie chyba każdy słyszał, ale nie każdy wprowadza go w życie. Nawet najlepszy pomysł, aby stał się popularny musi zostać rozreklamowany. A bez reklamy nie macie co liczyć na posiadanie dużej klienteli. Zatem koniecznie zainwestujcie w reklamę, może mieć formę internetowej, możecie choćby w mediach społecznościowych prowadzić konkursy z nagrodami typu upominki, a każdemu kto poleci Wasze usługi przyznawać rabat. Możliwości jest naprawdę sporo i warto je wykorzystać. Do reklamy można też wykorzystać ulotki. Także na targach przedsiębiorców możecie pozyskać nowych kontrahentów.

Błąd nr 3: nie korzystanie z firmy IT

Trudno we współczesnym świecie nie korzystać z dobrodziejstw jakie daje na Internet, choć niesie ze sobą też zagrożenia. Dlatego też warto korzystać z usług specjalistów. Firma IT będzie tutaj bardzo pomocna. Przede wszystkim pracownicy przeszkolą Cię w zakresie zagrożeń, ale zabezpieczą też Twój komputer przed cyber atakiem. A w razie awarii sprzętu także możesz liczyć na pomoc. Niestety wielu przedsiębiorców nie korzysta z usług informatycznych, przez co narażają się na straty pieniężne, ale i utratę ważnych danych. Jedno i drugie może powodować wiele problemów.

Błąd nr 4: sam wszystkiego nie zrobisz

Jeżeli jesteś przysłowiową Zosią Samosią to także istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dasz rady, wszak doba ma 24 godziny, a człowiek nie jest wstanie egzystować bez jedzenia i spania. Zatem jeżeli masz dużo pracy, a na pewno masz, to niezbędna jest pomoc. Tutaj możesz zdecydować się na zatrudnienie sekretarki czy sekretarza, który będzie ogarniał sprawy, pilnował terminarza czy załatwiał choćby prace biurowe. Choć dla niektórych wydaje się to zbędny wydatek, to nie jest tak w żadnym przypadku i taka pomoc jest niezbędna, gdyż będąc bardzo zmęczonym łatwo popełnić błąd.

Błąd nr 5: brak pomocy księgowej

Jak wiadomo wezwanie z urzędu skarbowego dla nikogo nie jest przyjemnością, ale dla przedsiębiorcy już zupełnie. Zatem gdy czeka Cię audyt to wiesz, że niemal pewne masz to, iż otrzymasz karę finansową, a co jak co ale skarbówka potrafi nakładać kary. Błędy mogą być drobne, ale niestety przez to iż się nawarstwiają kończą się otrzymaniem wezwania. A przecież można było tego uniknąć, bo wystarczyło tylko zatrudnić księgową. Opieka księgowa stanowi ochronę i bezpieczeństwo dla Ciebie, a jednocześnie wcale nie jest droga. Swoją drogą księgowa może pomóc Ci wybrać najlepszą formę rozliczania się.

umowa z księgową

Oto nasze zestawienie 5 błędów, które popełnia wielu przedsiębiorców. Zatem czas ich uniknąć. Przypominamy także, że nawet jeżeli jesteście bardzo zapracowani, to koniecznie musicie znaleźć choć chwilę na wypoczynek, gdyż tylko wtedy Wasza praca będzie efektywna.

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Poznajcie 5 błędów, które najczęściej popełniają mali przedsiębiorcy i sposoby jak ich uniknąć

  1. Paweł pisze:

    Jak ktoś jest ze śląska i prowadzi duży biznes to warto skorzystać z biura rachunkowego VOLENTI. Te kancelarie zrzeszają adwokatów, doradców podatkowych i księgowych razem współtworząc solidną reprezentację, która wesprze w doradztwie podatkowym, prawnym i księgowym. Dzięki kompleksowemu podejściu można poczynić optymalizację podatkową i „zatrzymać” więcej pieniędzy w firmie.

    Szczegóły – https://volenti.pl/biuro-rachunkowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *