2020-02-17

Czy pralka może posiadać inteligencję? Okazuje się, że tak

Technologiczne usprawnienia wkraczają do naszego życia bardzo szybko. Coraz więcej udogodnień i ułatwień pomaga nam w codziennym funkcjonowaniu. Nowoczesne rozwiązania znajdują także swoje miejsce w stosunkowo prostych czynnościach, w których jednak nie trudno o błąd. Sztampowym przykładem pomyłki, jaką wiele osób popełnia, jest uruchomienie pralki bez zaaplikowania proszku do prania czy płynów.

Inteligentne oprogramowanie wyeliminuje ludzki błąd

Wydaje się, że ten problem już nie długo przejdzie do historii. Inteligentna pralka to plan wdrożenia innowacji, dzięki którym proces prania zostanie znacznie ułatwiony i pozbawiony przypadkowych pomyłek ze strony użytkownika.

naprawa pralek katowice

Rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie w Stanach Zjednoczonych

Choć brzmi jak science-fiction, to takie rozwiązanie jest już stosowane. Co prawda nie jest wykorzystywane na masową skalę, jednakże już niedługo pomysły te zostaną wdrożone na poziomie produkcyjnym. Światowi potentaci testują nowe technologie, które mają sprawić, iż pralka samoistnie wyśle komunikat na smartfon użytkownika, powiadamiając go o braku detergentu w komorze. Inteligentna pralka, a w zasadzie jej pierwsze egzemplarze są już odstępne na anglojęzycznych serwisach zakupowych.

Urządzenie dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu jest w stanie łączyć się z dedykowaną aplikacją, zainstalowaną uprzednio na smartfonie. Co więcej, inteligentna pralka powiadomi nie tylko o braku proszku czy żelu do prania, ale także zwróci uwagę o konieczności dodania płynu do płukania tkanin czy środków zapobiegających narastaniu kamienia.

Innowacyjny system powiadamiania już dostępny w Polsce

Co prawda urządzenia dostępne na naszym rynku jeszcze nie posiadają opcji kontrolowania jakości płynów piorących czy innych detergentów, jednakże już dziś możliwe jest kompleksowe sterowanie różnymi systemami. Pralki wiodących producentów posiadają możliwość łączności z internetem, dzięki czemu możliwe jest sterowanie nimi na znaczną odległość.

Inteligentna pralka może zostać uruchomiona przez nas w dowolnym miejscu, co więcej, pralka podpowie nam, jaki program prania będzie w danej chwili najbardziej korzystny. To prawdziwy przeskok technologiczny, jaki zanotowały te urządzenia w ostatnich kilkunastu latach.

Przyszłościowe perspektywy rozwoju systemu inteligentnej pralki

Co prawda cały system nie jest jeszcze doskonały, jednakże możemy spodziewać się kolejnych usprawnień i aktualizacji ze strony specjalistów komputerowych pracujących nad nowym oprogramowaniem. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat większość pralek na rynku będzie posiadać wspomniane systemy, które zostaną odpowiednio dopracowane.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *