2019-08-12

Sprawdzone maszyny szorujące dla małych, dużych i średnich obiektów

Od dobrej maszyny szorującej oczekuje się w zasadzie tylko jednego, czyli niezawodności. Reszta cech urządzenia jest już ściśle związana z jego parametrami. Oznacza to, że to od decyzji inwestora zależy, jaki potencjał i jakie funkcje dany sprzęt winien posiadać, bądź obsługiwać.

Jaka powierzchnia – taki sprzęt

Najważniejszym kryterium przy doborze maszyny szorującej jest rzecz jasna jej wydajność. W małym biurze o powierzchni 70 – 100 metrów kwadratowych idealnie sprawdzi się zwykła, manualna szorowarka jednotarczowa. Z kolei w przypadku dużych hal i magazynów (nawet do 2000 metrów kwadratowych) o wiele lepszym rozwiązaniem będą dedykowane maszyny sprzątające i to często z własnym napędem. Jaki zatem sprzęt wybrać? Poniższe zestawienie będzie swoistą odpowiedzią na to pytanie.

Mała powierzchnia, mała maszyna

automat szorująco zbierający nilfisk sc 100Nilfisk SC 100 to sprzęt, który z powodzeniem można nazwać „zautomatyzowanym mopem”. Jest to urządzenie zasilane wyłącznie napięciem sieciowym.

Od analogicznych rozwiązań tej klasy odróżnia go możliwość skorzystania z trybu ECO (zmniejszone podawanie wody i detergentu), wygodny korek pomiarowy (do odmierzania wody w zbiorniku) i zaimplementowanie wszystkich przycisków bezpośrednio na uchwycie maszyny.

Niewielkie rozmiary Nilfisk SC 100 sprawiają, że z łatwością może on dotrzeć w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce. Łatwo można go też przenosić. Jego masa to zaledwie 12 kilogramów!

Kompaktowa maszyna dla dużych powierzchni

maszyna do mycia i szorowania podłóg nilfisk sc 250Nilfisk SC250 jest już nieco większym automatem szorującym, który sprawdzi się przy dużych powierzchniach roboczych (do 1360 metrów kwadratowych).

Duża szczotka walcowa o szerokości 34 centymetrów w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym sprawiają, że sprzęt ten wyróżnia się wyjątkową wydajnością i sporym zasięgiem.

Nadaje się on zwłaszcza do mycia, szorowania i osuszania trudno dostępnych podłóg, które na dodatek są często zastawione meblami i innymi przeszkodami. Ciekawostką jest zaimplementowanie w urządzeniu specjalnej, regulowanej ssawy, którą – w zależności od potrzeb – można dowolnie podnosić.

Dzięki niej z łatwością będzie można zebrać nawet większe śmieci, bez konieczności ich podnoszenia.

Bardzo duże powierzchnie i bardzo duże wymagania

nilfisk sc 500 automat do czyszczenia podłógNilfisk SC500 jest największym automatem pojawiającym się w naszym zestawieniu. Charakteryzuje się on ergonomiczną konstrukcją, dużą mocą znamionową i wydajną szerokością pracy (do 53 cm). Urządzenie posiada szereg ciekawych funkcji, wśród których najważniejszą jest EcoFlex.

Dzięki niej możliwe jest płynne dostosowanie ilości detergentu do prędkości pracy maszyny, zabrudzenia itd. Nilfisk SC500 wyróżnia się też mnóstwem obsługiwanych funkcji, czytelnym panelem roboczym i wygodnymi przyciskami, umożliwiającymi szybką wymianę poszczególnych komponentów.

Podsumowując, choć każda z powyższych maszyn posiada inne funkcje i przeznaczona jest do innych typów powierzchni, to łączy je jedno – funkcjonalność. Urządzenia te nie tylko oczyszczą powierzchnię z zabrudzeń, ale też skutecznie ją osuszą, zbierając z niej wodę i inne zabrudzenia.

Zobacz pozostałe maszyny szorujące Multi-Matic.pl

Porównywarka cen sprzętu RTV

1 komentarz - Sprawdzone maszyny szorujące dla małych, dużych i średnich obiektów

  1. Robert pisze:

    Dla dużych obiektów bez dodatkowych przeszkód polecam maszyny czyszczące samojezdne. Pozwalają zaoszczędzić wiele czasu pracy. Cena zakupu maszyny jest wysoka, jednak i tak się zwróci niż gdybyśmy musieli zatrudnić etatowego pracownika czyszczącego podłogi tradycyjnymi rozwiązaniami, tj mopy.

    https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/samojezdne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *