2021-05-18

Stół z profili aluminiowych o wymiarach 1000x500x720 mm

Stół z profili aluminiowych to roboczy element wyposażenia, przeznaczony do różnych zastosowań warsztatowych. Mebel został wykonany z mocnych, wytrzymałych profili aluminiowych. Zostały one połączone w masywną konstrukcję z użyciem samoformujących się śrub o pozycji centralnej.

Konstrukcja stołu z profili aluminiowych

Blat stołu roboczego został wykonany z płyty pilśniowej w typie MDF. Może zostać ona uzupełniona laminacją w jasnej kolorystyce. Blat posiada grubość o wartości 18 mm. Zakończenia blatu oraz jego boki nie posiadają laminowanego wykończenia (mają surową charakterystykę). Tak wykonana konstrukcja jest odporna na duże obciążenia. Nominalna wartość ciężaru, jaka może spocząć na konstrukcji bez stopek czy kółek, wynosi 60 kg.

Konstrukcja stołu z profili aluminiowych

Źródło: https://www.v-slot.pl/stol-roboczy-z-profili-aluminiowych-500x1000mm

Właściwości użytkowe stołu roboczego

Stół z profili aluminiowych posiada dużą mobilność. Może zostać bezproblemowo przenoszony i umiejscowiony w dowolnym miejscu w warsztacie. Co więcej, istnieje możliwość zamontowania kółek jezdnych, dzięki czemu mebel można bardzo szybko przemieszczać z jednego miejsca na drugie. Stół roboczy aluminiowy został wyposażony w stabilizujące stopki, które zapobiegają przesuwaniu się konstrukcji na boki. Dzięki ich walorom amortyzującym możliwe jest ustawienie mebla nawet na nierównym podłożu.

Stół z profili aluminiowych – parametry i montaż

Stół z profili aluminiowych posiada długość 1000 mm, głębokość 500 mm oraz wysokość 720 mm. Ostatnia wartość zwiększa się, gdy mebel zostaje wyposażony o dodatkowe kółka jezdne bądź stabilizujące stopy. Waga całkowita, wykluczając blat, wynosi 15 kg. Całą konstrukcja została przygotowana do samodzielnego montażu. Zarówno elementy metalowe, jak i blat mebla, zostały nawiercone oraz nagwintowane, by ułatwić proces składania stołu. Istnieje możliwość dobrania opcjonalnych akcesoriów do stołu, wpływających na zwiększenie jego użyteczności.

Plusy oraz minusy zastosowania stołów roboczych aluminiowych

Stół z profili aluminiowych jest stosunkowo lekkim i wytrzymałym meblem roboczym, z powodzeniem wykorzystywanym w różnych branżach. Na uwagę zasługuje jednak nieco niższa odporność na uszkodzenia czy eksploatację, niż w przypadku profili spawanych. Niewątpliwą zaletą jest jednak kompaktowość mebla i możliwość samodzielnego montażu, demontażu i przenoszenia w dowolne miejsce, bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni. Cały proces instalacji profili i blatu nie zajmuje więcej, niż kilkadziesiąt minut.

Samodzielna instalacja elementów stołu

Intuicyjna instrukcja pozwala użytkownikowi na ekspresowe, samodzielne zamontowanie wszystkich elementów stołu. Wystarczy tylko trochę niewielkiej przestrzeni i od kilkunastu do kilkudziesięciu minut pracy. Proces demontażu jest jeszcze prostszy: dzięki takiej możliwości stół można dowolnie składać i rozkładać, w zależności od potrzeb użytkownika. Co więcej, stoły robocze z profili aluminiowych mogą zostać dowolnie rozbudowywane. Oznacza to, że przestrzeń użytkową można poszerzać za pomocą dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Stół z profili aluminiowych daje wręcz nieograniczone możliwości do eksploatacji roboczej.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *