2024-02-01

Jak szafy sterownicze mogą usprawnić pracę?

Oszczędź sobie koszmarów z wodą zalewającą przepompownię albo pompą pracującą godzinami na suchobiegu i zainwestuj w szafy sterownicze. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, a projektowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie zajmą się sprawami, o których od teraz nie będziesz musiał stale pamiętać. W czym mogą pomóc?

W czym mogą zastąpić Cię szafy sterownicze?

Niektórych czynności nie warto robić samemu. Automatyczne wykonywanie zadań często może prowadzić do pewnych niedociągnięć. Pozwól wyręczyć się maszynom w tych sprawach, które nie wymagają specjalnych kwalifikacji, jednak zajmują czas. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł zająć się innymi, bardziej priorytetowymi zadaniami. W czym na przykład mogą zastąpić Cię szafy sterownicze?

Obsługa studni – niezależnie od głębokości

Jako szczęśliwy posiadacz domu prowadzisz oszczędną gospodarkę wodną? Jeśli zdecydujesz się na szafę sterowniczą, zostaniesz powiadomiony, kiedy Twoje szambo lub zbiornik na deszczówkę zaczną się przepełniać. Podobnie (dzięki opcji sygnalizacji stanu minimalnego) będzie w przypadku podsychającego oczka wodnego. Wykopałeś studnię, w związku z czym musisz obsłużyć pompę jednofazową? Szafy sterownicze nie tylko będą sterować i zabezpieczać zwykłą pompę, ale z dodatkowym zabezpieczeniem nadadzą się również do studni głębinowej.

Automaty w przepompowni ścieków

Jesteś odpowiedzialny za funkcjonowanie przepompowni ścieków? Również tutaj warto zdecydować się na szafy sterownicze. Nie tylko zasygnalizują one awarię sterownika lub sondy hydrostatycznej, ale także (w razie awarii) utrzymają pracę przepompowni dopóki nie zajmiesz się problemem w dogodnym momencie. Nic dziwnego, bowiem posiadają one tryb automatyczny, zdolny sterować przepompownią samodzielnie przez długi czas.

Funkcjonalne szafy sterownicze

Poza tym, że wykonują za Ciebie nieraz nieprzyjemną pracę, szafy sterownicze są bardzo funkcjonalne. Te profesjonalne spełniają odpowiednie normy oraz posiadają oznaczenie CE, czyli wymogi unijne dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Ponadto wiele z nich dopuszcza, by obsługiwały je osoby, które nie posiadają uprawnień SEP, co nie tylko zwiększa liczbę pracowników, których możesz zaangażować, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia porażeń.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *