2022-11-14

Jaką tanią kamerę samochodową wybrać?

Jeśli wydaje Ci się, że profesjonalne kamery samochodowe są poza Twoim finansowym zasięgiem, mamy dla Ciebie miłą niespodziankę. Dziś proponujemy cztery budżetowe rejestratory obrazu, dzięki którym zachowasz pewność w niejasnych sytuacjach na drodze.

Tanie kamery samochodowe – to może być dobry wybór!

Wideorejestrator jazdy nie jest koniecznym wyposażeniem samochodu, jednak może się okazać przydatny podczas wyjaśniania sporów w stłuczkach i wypadkach – nie tylko tych, w których osobiście bierzesz udział. Dobre kamery samochodowe, różniące się rozdzielczością i ilością funkcji, kupisz już w granicach 100-250 złotych. Dziś chcemy zaproponować Ci markę Manta, która w dziedzinie elektroniki użytkowej jest jedynym polskim przedsiębiorcą skutecznie konkurującym na naszym rynku z wielkimi koncernami światowymi.

Rejestrator jazdy do 100 zł

Nic nie jest lepszym dowodem w przypadku kolizji – żaden świadek nie zastąpi wideorejestratora jazdy. Ten niewielki jednorazowy wydatek może uchronić Cię przed znacznie większymi. Wystarczy 100 złotych, aby mieć własną kamerkę o całkiem niezłej jakości.

Obiektyw sprzętu Manta DVR302H G-sensor HD ma szeroki kąt widzenia, dużą jasność i światłoczułą matrycę z satysfakcjonującą rozdzielczością. Rozdzielczość nagrywania to 1080 x 720 (30 klatek na sekundę), co może nie jest najbardziej porywającą wartością, ale wystarczy, aby film był dobrej jakości.

Nagrywanie w pętli to funkcja ciągłego nagrywania na karcie SD. Kiedy zabraknie na niej miejsca, poprzedni klip zostanie zastąpiony nowszym. Dzięki temu nie stracisz najświeższego filmu, nawet jeśli karta się zapełni. Dodatkowo opcja G-sensor wykrywa kolizję i zapobiega skasowaniu nagranego wówczas materiału. Czułość tego czujnika możesz ustawić według potrzeb.

Wideorejestrator jazdy do 200 zł

Już za 179 zł możesz nabyć rejestrator jazdy z kamerą cofania Manta DVR201H. Dokładając trochę grosza, otrzymujesz funkcję WDR, czyli Wide Dynamic Range (szeroki zakres dynamiki obrazu). Dzięki niej możliwe jest nagrywanie szczegółowego obrazu nawet podczas jazdy w nocy. Zaawansowane algorytmy eliminują fragmenty niedoświetlone lub prześwietlone, zachowując wysoką jakość filmu.

Dzięki funkcji automatycznego włączania kamery po uruchomieniu silnika i wyłączania po zakończeniu jazdy nie musisz rozpraszać się dodatkowymi zadaniami. Podobnie jak w przypadku tańszego modelu, materiał nagrywa się w pętli i blokuje się w razie kolizji lub innego przeciążenia.

Przez całą dobę możesz korzystać z automatycznego rozpoznawania ruchu. Jeśli włączysz czujnik ruchu, kamera będzie nagrywać otoczenie. Możesz też w ten sposób monitorować parkowanie.

Kamery rejestratory samochodowe za 250 zł

Manta DVR201HManta DVR503F to kamera samochodowa o lepszych parametrach niż poprzedniczki – rozdzielczość Full High Definition 1920 x 1080 pozwala na uzyskanie wysokiej jakości nagrania. Przy tym posiada wszystkie wspomniane wcześniej funkcje i zalety, czyli szeroki obiektyw, nagrywanie zapętlone, wykrywanie ruchu i ochronę przed skasowaniem ważnego materiału.

kamerka-samochodowa

Ostatnia propozycja to Manta DVR502F za 259 złotych. Choć jest to najdroższy produkt marki, jego zakupu nadal nie można nazwać rozrzutnością. Co odróżnia go od wcześniej omówionych modeli? Ten całkowicie automatyczny wideorejestrator samochodowy o wysokiej rozdzielczości (również Full HD 1920 x 1080) został uzupełniony o dodatkową kamerę wsteczną – zapewnia ona dodatkową ochronę.

Budżetowe kamery samochodowe polskiej firmy rodzinnej

Tanio i dobrze – czy takie połączenie jest możliwe? Manta korzysta z nowoczesnych technologii i komponentów wyprodukowanych przez czołowe firmy światowe. Stosunkowo mała rozpoznawalność wynika z mniejszego skupienia na marketingu, na który znane marki przeznaczają ogromne środki. Testowanie taniego sprzętu Manta może okazać się strzałem w dziesiątkę, a przy okazji wsparciem dla polskiego rodzinnego biznesu.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *