2020-11-11

Parownice TECNOVAP – 3 najlepsze myjki producenta!

Myjki parowe stały się urządzeniami, które wręcz zrewolucjonizowały rynek usług sprzątających i czyszczących. Technologia wykorzystująca suchą parę, jako główny środek czyszczenia jest szybka, wysoce sprawna i zapewnia sterylne warunki powierzchni, na których wykonuje pracę. Myjki parowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Używane są zarówno do czyszczenia maszyn i urządzeń, jak i posadzek, ścian, sufitów i innych elementów pomieszczenia. Producent parownic Tecnovap dostarcza wysoce skutecznych urządzeń, które zapewniają technologię najwyższej jakości i optymalny stopień czystości. Sprawdźmy, kiedy powstała i jak rozwijała się firma.

Parownica Tecnovap – kilka słów o firmie

Producent parownic Tecnovap to profesjonalne przedsiębiorstwo, które swoją produkcyjną działalność rozpoczęło w roku 1985. Od tamtego czasu, firma stale zajmuje się opracowywaniem nowych technologii dotyczących czyszczenia suchą parą, które pozwolą proces sprzątania wznieść na jeszcze wyższy poziom.

Tecnovap dostarcza wysokiej jakości urządzenia czyszczące, które nie tylko usuwają nawet wyjątkowo trudne zanieczyszczenia, ale także dezynfekują powierzchnie, zapewniając jej sterylność i stwarzając idealne warunki do przebywania w danym pomieszczeniu osób cierpiących na alergię.

Firma pochodzi z Włoch, a dokładnie z okolic Werony. Siedziba mieści się w małej i urokliwej miejscowości Pescantina. Firma należy do braci Giuseppe i Giuliano Franchini. Giuliano jest pomysłodawcą i założycielem przedsiębiorstwa, a także obecnym prezesem. Uczestniczy zatem w procesie doskonalenia technik czyszczenia parą od samego początku.

parownice tecnovap

Początki i rozwój marki Tecnovap

Zanim na rynku pojawił się producent parownic Tecnovap, pomysłodawca i założyciel firmy, Giuliano Franchini, pracował w niewielkiej firmie, która zajmowała się produkcją urządzeń czyszczących wykorzystujących parę.

Przedsiębiorstwo nastawione było na sprzedaż detaliczną, która odbywała się w systemie bezpośrednim. Giuliano wykorzystał ten okres do zebrania bezcennej wiedzy dotyczącej produkcji oraz samych urządzeń czyszczących parą.

Doświadczenie zaowocowało ambitnymi planami założenia własnej firmy, która udoskonali poznane dotąd techniki wykorzystania pary i wprowadzi na rynek zupełnie nową jakość.

Nowinki technologiczne Tecnovap

W roku 1984 zostaje powołana do życia firma Tecnovap, która za cel stawia sobie stanie się jednym z liderów rynku. Zadanie to udaje się osiągnąć. Pierwszymi nowinkami, które świeże przedsiębiorstwo wprowadziło do swoich urządzeń podnosząc tym samym ich jakość, było zastosowanie bojlerów ze stali nierdzewnej, nie zaś aluminiowej, jak ówcześnie się powszechnie robiło.

Posunięcie to znacznie zwiększyło wytrzymałość produktów Tecnovap i pozwoliło zaistnieć firmie w świadomości klienta, jako marka profesjonalna i godna zaufania.

Kolejnymi cennymi zmianami było wprowadzenie elementów konstrukcyjnych o charakterze wymiennym, co stanowiło nowość, gdyż produkty innych firm miały charakter stały, co wykluczało możliwość ich dalszego użytkowania w przypadku awarii jednej części.

Tecnovap usprawnił także konstrukcje elementów przez wprowadzenie zaawansowanej techniki spawania metodą TIG. Zmiany zaproponowane przez Tecnovap sprawiły, że firma zaczęła się rozwijać, a klienci przybywali.

Już w roku 1990 przedsiębiorstwo zyskało miano producent wysokiej jakości, jakie otrzymało na targach w Torino.

W roku tym, firma rozwinęła swoje skrzydła i rozpoczęła eksport swoich produktów. Dzisiaj, przedsiębiorstwo posiada dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 36.000 m2, w swojej ofercie zawiera ponad trzydzieści modeli parownic, które eksportowane są aż do sześćdziesięciu krajów.

Wszystkie modele parownic Tecnovap znajdziesz tutaj: https://multi-matic.pl/k/producenci/tecnovap/parownice-tecnovap/

Technologie i patenty Tecnovap

Producent myjek parowych Tecnovap stale rozwija swoje technologie, doskonaląc swoje produkty. Firma wprowadziła szereg nowych zastosowań.

Wśród nich najważniejszą stanowi wykorzystywanie suchej pary, która znacznie rozszerza możliwość wykorzystania parownic.

Produkty te można bowiem stosować do czyszczenia urządzeń nieodpornych na działanie wilgoci, a także sprzątać nimi w pomieszczeniach nie posiadających odpływu (brak powstawania mokrych plam, brak konieczności odprowadzania wody).

Firma stale zwiększa także moc swoich produktów oraz wartość ciśnienia roboczego, co przekłada się na jeszcze bardziej dokładne czyszczenie.

Najlepsze myjki parowe Tecnovap. Ranking

Najczęściej wykorzystywanymi parownicami w mobilnych myjniach samochodowych bywają modele Junior Star Max.

myjka parowa junior star max 6 bar tecnovap

Źródło: https://multi-matic.pl/produkty/parownica-junior-star-max-6-bar-tecnovap/

Występują one w dwóch wariantach.

Pierwszy oferuje pracę z ciśnieniem roboczym o wartości ośmiu bar, drugi sześciu bar.

Produkty oferują wysoką jakość czyszczenia, a dzięki osiąganiu temperatury pary na poziomie aż stu osiemdziesięciu stopni Celsjusza, przyczyniają się one także do zabijania drobnoustrojów.

Dodatkowo, wyposażone są w dyszę ssącą, która spełnia funkcję odkurzacza o mocy 1,2 kW.

Wśród firm sprzątających, które stawiają na mobilność i łatwość przemieszczania się, góruje produkt Carmen Plus Inox.

parownica carment plus inox

Źródło: http://multi-matic.pl/produkty/parowy-odkurzacz-przemyslowy-carmen-plus-inox-tecnovap/

Jego największą zaletą jest smukła sylwetka oraz stosunkowo niska waga, co razem sprawia, że urządzenie jest łatwe do przenoszenia oraz przewożenia. Myjka oferuje wysoką jakość czyszczenia dzięki korzystaniu z ciśnienia roboczego na poziomie sześciu barów oraz mocy bojlera 3,6 kW.

Jeszcze mniejsze firmy sprzątające, których możliwości transportowe są bardziej ograniczone, chętnie stawiają na wyjątkowo wygodną, małą, lekką i łatwą w przewożeniu myjkę Evo 304 24/7.

myjka parowa evo 304 24/7 tecnovap

Źródło: https://multi-matic.pl/produkty/myjka-parowa-evo-304-24-7-8-bar-tecnovap/

Małe gabaryty sprawiają, że produkty te świetnie sprawdzają się także w prywatnych gospodarstwach. Skromny rozmiar nie powinien zmylić.

Myjka pracuje bowiem w oparciu o ciśnienie robocze na poziomie ośmiu barów, co zapewnia wyjątkową sprawność czyszczenia.

Urządzenie posiada system automatycznego uzupełniania bojlera, co znacznie upłynnia pracę i rekompensuję niewielkie rozmiary zbiornika i całego urządzenia. Dzięki tej funkcji, mimo stosunkowo niewielkiego bojlera, nie dochodzi do przestoju w pracy.

Parownice Tecnovap – cena jest ukryta u dystrybutorów

Może dziwić, że dystrybutorzy parownic Tecnovap ukrywają ceny w swoich sklepach internetowych. Ceny myjek są ukrywane nie tylko przez polskich, ale i zagranicznych dystrybutorów. Dlaczego tak się dzieje? Czy parownice są tak drogie? A może cena szybko się zmienia?

Brak ceny w sklepach internetowych dystrybutorów wynika bezpośrednio z polityki cenowej producenta Tecnovap. Pewnym jest, że parownice profesjonalne i przemysłowe to koszt powyżej 5000 PLN. Rozumiem, że przy zakupie tak drogiego sprzętu producent rekomenduje klientom bezpośredni kontakt z dystrybutorem, który dobierze odpowiednią parownicę dla Twojego biznesu i przygotuje dedykowaną wycenę.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *