2021-08-27

Urządzenie wielofunkcyjne do domu i małego biura – jakie wybrać?

Dzieci coraz więcej zadań wykonują przy komputerze, ale często różne prace trzeba wydrukować. Na uczelni studenci muszą też kserować materiały do nauki. W biurze przydatność drukarki, skanera i kserokopiarki nie podlega dyskusji. A może warto wyposażyć się w urządzenie łączące wszystkie funkcje? Jakie wybrać?

Drukarka laserowa czy atramentowa? Która lepsza?

Porównywanie drukarek laserowych z atramentowymi ma jedynie sens w kontekście indywidualnych potrzeb użytkownika. Jedne i drugie urządzenia mają swoje zalety i wady. Różnią się technologią wydruku, dlatego stosuje się do nich różne materiały eksploatacyjne. W drukarkach laserowych wykorzystuje się toner, a w atramentowych tusz. Materiały eksploatacyjne mają oznaczenia, na które trzeba zwracać uwagę, ponieważ nie każdy toner lub tusz jest odpowiedni do danego modelu drukarki. Na przykład tusz HP 650 pasuje do takich urządzeń atramentowych jak: HP Deskjet Ink Advantage 2515 E-All-in-One, HP Deskjet Ink Advantage 3515 E-All-in-One lub HP Deskjet Ink Advantage 2645.

Drukarki laserowe kiedyś nie były przystępne pod względem cenowym, dlatego w małych biurach i domach najczęściej można było natknąć się na modele atramentowe. Obecnie są znacznie tańsze i dostępne dla każdego. Natomiast mają tę wadę, że trzeba wybierać pomiędzy wariantem monochromatycznym i kolorowym. W ciągu minuty drukują znacznie więcej stron niż drukarka atramentowa. Jeżeli zastanawiasz się nad urządzeniem wielofunkcyjnym, to modele atramentowe drukują w czerni i kolorze, a przy tym kosztują mniej. W domach i małych biurach ta opcja wydaje się najkorzystniejsza.

Oryginalne tusze – co decyduje o ich wysokiej jakości?

Oryginalny tusz do drukarki HP 650 oraz wszystkie pozostałe oryginalne tusze pochodzą od producentów drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Z tego względu są idealnie dopasowane do wymogów poszczególnych urządzeń. Za ich wysoką jakością stoją długie badania i szczegółowe testy, dlatego kosztują więcej od zamienników. Wchodząc na stronę https://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-czz0zae-black-65ml-oryginalny.html, możesz kupić HP 650 tusz, który charakteryzuje się odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Jest trwały i pod wpływem światła nie ulega blaknięciu. Wyróżnia się optymalną wydajnością w stosunku do ceny. Zakup oryginalnego tuszu to gwarancja niezawodności. Zyskujesz pewność, że tusz nie spowoduje uszkodzenia drukarki.

Różnice pomiędzy tuszami oryginalnymi i zamiennikami

Czy oryginalny tusz HP 650 czarny jest faktycznie lepszy od czarnego zamiennika? Przede wszystkim warto wiedzieć, że tusze zamienne są dostarczane przez producentów zewnętrznych, co oznacza, że ich receptury nie przechodzą aż tak długiego procesu opracowywania. Nie jest to jednak jednoznaczne z dużą gorszą jakością. Również przechodzą testy, ale ich skład nie jest identyczny z oryginałami. Renomowani producenci dbają, aby wydruki było ciężko odróżnić od oryginałów, a tusz nie rozlewał się i nie rozmywał. Zamienniki właściwie dopasowane do modelu drukarki są w pełni z nią kompatybilne i pozwalają na jej bezpieczne użytkowanie. Są znacznie tańsze niż oryginały, dlatego warto je wypróbować.

 

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *