2022-10-26

Jakie usługi oferuje software house?

Szybki rozwój branży IT powoduje nie tylko powstawanie nowych programów, projektów i usług, ale również nowych rodzajów przedsiębiorstw. Niektóre specjalizują się w konkretnym typie działalności, inne, takie jak przedsiębiorstwa typu software house, oferują większy zakres prac. Sprawdź, czym konkretnie zajmuje się software house i jakie usługi świadczy.

Czym zajmuje się software house?

Software house to przedsiębiorstwo, które zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania. Przed podjęciem się realizacji zadania firma zbiera niezbędne informacje o produkcie, oczekiwaniach klienta, a często też o zakresie działalności i sposobie funkcjonowania organizacji, dla której tworzony jest program. Dzięki temu autorskie rozwiązania, które oferuje software house, są dopasowane do specyfikacji biznesu klienta.

Tworzenie oprogramowania to jednak niejedyna usługa oferowana przez firmę. Profesjonalne przedsiębiorstwa typu software house świadczą znacznie więcej usług.

Oprogramowanie dla przedsiębiorstwa

Podstawową usługą oferowaną przez software house jest tworzenie oprogramowania. Profesjonalna firma wykonuje różnego rodzaju aplikacje desktopowe, webowe i mobilne oraz innego typu programy dla przedsiębiorstw. Wycena projektu IT jest zawsze indywidualna i zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju, stopnia zaawansowania projektu, wykorzystanych technologii, specyfikacji aplikacji itp. Oprócz tworzenia software house wykonuje też integrację z już istniejącym oprogramowaniem.

Projekty graficzne i branding

Profesjonalny i wszechstronny software house, taki jak firma Pixlab, ma w swej ofercie również usługi projektowania grafiki i brandingu. W ich zakres wchodzą m.in. stworzenie logo, projekt strony internetowej albo sklepu online, opracowanie materiałów reklamowych, pełen rebranding oraz odświeżenie wizerunku marki. Pozwalają one na budowanie świadomości i image’u organizacji. Podobnie jak w przypadku kosztorysu oprogramowania, również wycena logo i innych projektów graficznych jest zawsze opracowywana indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta i specyfikacji jego biznesu.

System CRM

Kolejną przydatną i popularną wśród klientów usługą software house’ów jest tworzenie systemów CRM służących przede wszystkim do zarządzania relacjami z klientem. Systemy pomagają pozyskiwać nowych partnerów biznesowych i pozwalają na obsługę obecnych kontrahentów. Profesjonalny system CRM umożliwia m.in. zbieranie wszystkich informacji o kliencie, w tym dotychczasowej korespondencji i dokumentów z nim wymienionych. Przechowywanie materiałów w usystematyzowanej formie pomaga zwiększyć skuteczność bieżącej sprzedaży w ramach już nawiązanych relacji biznesowych, a także przekształcić potencjalnych klientów w realne zamówienia. Wiedza o ostatnim kontakcie z daną firmą bądź osobą oraz historia zawartych transakcji pozwalają zautomatyzować, a tym samym przyspieszyć procesy w przedsiębiorstwie oraz pracę zespołu. Ponadto ułatwiają też komunikację między pracownikami i kontrolę menedżera nad kontaktami między pracownikami a kupującymi.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *