2021-09-03

Jak ustrzec się przed podsłuchem w biurze?

Przy obecnym zaawansowaniu technicznych urządzeń podsłuchowych wykrywanie podsłuchu w biurze może okazać się dużym wyzwaniem. Jest praktycznie niemożliwe odszukanie dyktafonu bądź kamery, które mogą być ukryte w niewielkich przedmiotach codziennego użytku.

Nawet zdemontowanie jakiegoś urządzenia wcale nie gwarantuje że uda się zapobiec rejestracji tego, co dzieje się w biurze. Dlatego jedynym wyjściem jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu. Warto zastanowić się nad jego zakupem kiedy obserwujemy w firmie tak niepokojące objawy jak wypływanie drażliwych danych, czy obserwujemy ponadprzeciętną aktywność konkurencji. Takie zjawiska świadczą, że gdzieś zostało zainstalowane jedno lub kilka urządzeń podsłuchowych. Wówczas jak najszybciej trzeba zdecydować się na wykrywanie podsłuchów w biurze.

Kto zajmuje się wykrywaniem podsłuchów w biurze?

Można zająć się tym na własną rękę używając specjalistycznego sprzętu odpowiedniej jakości. Alfatronik.com.pl to firma od lat wyposażająca detektywów i służby specjalne. Wśród pełnej gamy sprzętu detektywistycznego oferuje również różnego rodzaju wykrywacze podsłuchów do samodzielnego użytku. W zależności od funkcji cena takich urządzeń w alfatronik.com.pl waha się od kilkaset aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Jeżeli podsłuchy ukryte są wyjątkowo starannie i średniej klasy wykrywacz nie daje sobie z nimi rady warto pomyśleć o usłudze wykrywania podsłuchów w biurze. Przeprowadzą je specjaliści z alfatronik.com.pl. Usługa realizowana jest z pełną dyskrecją, a klient może liczyć na szczegółowy raport i wnioski po jej przeprowadzaniu. Cena wykrywania podsłuchu w biurze zależy od sytuacji, czasu pracy i zastosowanego sprzętu i za każdym razem ustalana jest indywidualnie.

Jak działa wykrywanie podsłuchu w biurze?

Najmniej skomplikowane wykrywacze podsłuchów potrafią odnaleźć działające mikrofony, telefony czy kamery. Zakup tego rodzaju sprzętu to koszt rzędu kilkuset złotych. Bardziej zaawansowane skanery potrafią wykryć urządzenia działające w różnych technologiach – radiowe, Wi-Fi, GSM, podsłuchy linii telefonicznych, Bluetooth, UMTS, DECT i nadajniki GPS. Najbardziej zaawansowany sprzęt do wykrywania podsłuchów w biurze potrafi zlokalizować nawet doskonale ukryte i czasowo wyłączone urządzenia podsłuchowe. Wykrywanie podsłuchów w biurze wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia, dlatego najlepiej zasięgnąć profesjonalnej porady w alfatronik.com.pl przed zakupem kosztownego sprzętu.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *