2023-02-28

Wynajem obiektywów – dowiedz się, na czym to polega

Jeśli od pewnego czasu rozglądasz się za nowym obiektywem, zwłaszcza takim z nieco wyższej półki, a już tym bardziej profesjonalnym, to wiesz jedno: jest drogo, bardzo drogo. Ceny obiektywów, jak i innego sprzętu fotograficznego i filmowego, przekraczają możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego, co jest efektem bardzo wysokiej inflacji i wielomiesięcznych braków sprzętu na rynku. Nic dziwnego, że rośnie zainteresowanie usługą wynajmu obiektywów, którą swoim klientom oferują wypożyczalnie stacjonarne i internetowe. Na czym to dokładnie polega? Dowiesz się z naszego artykułu.

O co właściwie chodzi w usłudze wynajmu obiektywów?

Wynajem obiektywów to usługa, w ramach której można wypożyczyć dowolny obiektyw dostępny w ofercie konkretnej wypożyczalni na określony czas – jeden dzień, kilka dni lub nawet dłużej. Najemca wnosi opłatę i może korzystać z obiektywu zgodnie z jego przeznaczeniem, na przykład do zrealizowania jakiegoś zlecenia komercyjnego.

W wypożyczalni pracują eksperci, którzy w ramach usługi mogą również doradzić wybór obiektywu najlepiej wpisującego się w oczekiwania najemcy.

Kogo powinna zainteresować ta usługa?

Z usługi wynajmu obiektywów najczęściej korzystają osoby, które chcą przetestować jakieś szkło przed zakupem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala ono upewnić się w wyborze lub wprost przeciwnie – uniknąć niepotrzebnego wydatku.

Co ciekawe, wśród klientów wypożyczalni sprzętu fotograficznego i filmowego, są również profesjonaliści – na przykład właściciele film zajmujących się fotograficzną obsługą imprez okolicznościowych. Ci klienci najczęściej wypożyczają obiektywy w związku z awarią posiadanego szkła lub po to, aby mieć backup na czas realizacji zlecenia.

Wynajem obiektywów jest również korzystnym rozwiązaniem dla osób, które po prostu nie mogą sobie pozwolić na zakup wysokiej klasy szkła (ceny potrafią iść w kilkanaście tysięcy złotych), a potrzebują go do zrealizowania konkretnego zamówienia, projektu itd.

Ile kosztuje wypożyczenie obiektywu?

Cena wynajmu obiektywu jest uzależniona od klasy, a tym samym wartości szkła. Opłatę wnosi się za każdą dobę wynajmu. Ceny zaczynają się od około 100-150 złotych, natomiast w przypadku najdroższych obiektywów, na przykład do profesjonalnych kamer, trzeba się już liczyć z opłatą w wysokości 300-400 złotych za dobę.

Najważniejsze zalety wynajmu obiektywów

Wynajem obiektywów zyskuje na popularności, co jest naturalną konsekwencją znaczących podwyżek cen sprzętu fotograficznego i filmowego. Coraz mniej osób stać jest na zakup dobrego obiektywu – i dotyczy to również profesjonalistów, którzy żyją z fotografii/wideofilmowania.

Do najważniejszych zalet usługi wynajmu obiektywów zaliczymy:

  • Niski koszt, szczególnie w zestawieniu z zakupem obiektywu;
  • Dużą dostępność obiektywów, w tym szkieł z najwyższej półki;
  • Fachowe doradztwo przy wyborze obiektywu;
  • Brak konieczności przechowywania i konserwowania szkła (po prostu zwracamy je do wypożyczalni po ustalonym czasie wynajmu);
  • Gwarancja sprawności i poprawnego skalibrowania szkła;

Wynajem obiektywów w Katowicach – gdzie warto zajrzeć?

Jeśli chcesz wypożyczyć obiektyw lub inny sprzęt fotograficzny i filmowy w stolicy Górnego Śląska, to mamy dla Ciebie rekomendację. Na początek zapoznaj się z ofertą Strip Rental – bardzo dobrze wyposażonej wypożyczalni w Katowicach, w której znajdziesz profesjonalne obiektywy z mocowaniami do aparatów najpopularniejszych marek (m.in. Canon czy Sony).

W Strip Rental wypożyczysz teleobiektywy, obiektywy portretowe, szerokokątne czy do street photo. Pełną ofertę znajdziesz na stronie wypożyczalni (https://strip-rental.com/), na której możesz od razu sprawdzić ceny i zarezerwować upatrzony sprzęt online z odbiorem na miejscu.

O usłudze wynajmu obiektywów, jej zaletach oraz warunkach, czytaj też w artykule na stronie https://strip-rental.com/obiektywy-katowice-wypozyczalnia-strip-rental-to-dobry-adres-dla-profesjonalistow-i-ambitnych-amatorow/.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *