2022-09-20

Zapomniane produkty Apple

Apple to gigant w branży elektroniki. W 2022 roku został ogłoszony najdroższą firmą w historii, a kapitał firmy przekracza PKB wielu państw. Eksperci przewidują, że w ciągu kilku lat, kapitalizacja Apple przekroczy nawet 5 bilionów dolarów, tym samym zostawiając konkurencję daleko w tyle. Niemniej nie wszystko co wychodzi z fabryk kalifornijskiego giganta odnosi spektakularne sukcesy. Sprawdź, jakie są zapomniane produkty Apple!

Nieznane i zapomniane produkty Apple

  • MacPhone

Pomysł, który wyprzedzał znane wówczas technologie. To połączenie telefonu stacjonarnego z dotykowym ekranem i rysikiem. Kilka prototypów urządzenia powstało we wczesnych latach 80-tych. Produkt ten nigdy nie wszedł do sprzedaży, ale niewątpliwie odcisnął swoje piętno w ewolucji sprzętów Apple.

  • Silentype

Pierwsza drukarka firmy Apple Computer, Inc., wypuszczona do sprzedaży w marcu 1980 roku. Była to drukarka termiczna, wykorzystująca specjalny papier i zapewniająca 80-kolumnowy wydruk. Jej atutami były cicha praca, kompaktowe wymiary, szybkość i niezawodność drukowania. Sprzęt docenili przedsiębiorcy, przez co urządzenie chętnie było kupowane przez właścicieli sklepów, restauracji, hoteli, jak i różnych usługodawców. Produkcja drukarek Apple została zakończona w 1988 roku.

  • QuickTake Camera

Ten sprzęt może Cię zaskoczyć! QuickTake Camera to aż trzy modele: 100 i 150 opracował Kodak, z kolei model 200 firma Fujifilm. Co ciekawe, był to jeden z pierwszych aparatów cyfrowych na rynku! Urządzenie produkowano w latach 1994-1997. Miało matrycę o rozdzielczości 0,3 Mpix i było wyposażone w 1 MB wbudowanej pamięci. Magazyn Time umieścił go na liście „100 największych i najbardziej wpływowych gadżetów od 1923 roku do chwili obecnej”.

  • OneScanner

OneScanner to seria skanerów wprowadzonych na rynek na początku lat dziewięćdziesiątych przez Apple. Pierwszy model oferował 8-bitowe (256 odcieni) skanowanie w skali szarości, rok później (1992) do sprzedaży trafił Color OneScanner, a następnie pojawiła się seria zaktualizowanych modeli. Ostatnim produktem z tej serii był Color OneScanner 1200/30 o rozdzielczości 600×1200 dpi i 30-bitowym skanowaniu w kolorze. Oferował on opcję automatycznego podawania stron i skanowania materiałów przezroczystych – jego sprzedaż zakończyła się w 1997 roku.

  • Newton Message Pad

Newton to jeden z pierwszych komputerów typu PDA, wyprodukowany przez firmę Apple Computer. Był w sprzedaży w latach 1993-1998. Sprzęt miał wielkość kasety VHS. Zastosowano w nim system operacyjny Newton OS. Możliwe było sterowanie urządzeniem za pomocą rysika i ekranu dotykowego. W marcu 1997 r. na rynek trafił eMate 300, który swoją formą odbiegał od pozostałych modeli Newtona i bardziej przypominał kompaktowego laptopa. Mimo wysokich oczekiwań, seria Newton nie odniosła przewidywanego sukcesu rynkowego.

Interesuje Cię serwis sprzętu marki Apple? Sprawdź: https://www.macforce.pl/.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *