2022-09-08

Drony Autel – czy warto zaufać temu producentowi?

Choć rynek dronów rozwija się w bardzo szybkim tempie, to dwie marki toczą najbardziej zaciętą walkę o konsumenta. Mowa o firmie DJI oraz Autel Robotics. Ta druga powstała dopiero w 2014 roku i szybko dołączyła do rywalizacji o koronę wraz z innymi producentami dronów. Ciekawe portfolio, wysokiej jakości produkty i rosnąca sprzedaż, sprawiły, że Autel Robotics oferuje dzisiaj jeden z najbardziej zaawansowanych modeli dronów konsumenckich na rynku. Pomimo tego wiele osób wciąż nie wie, czy rzeczywiście warto zaufać temu producentowi.

Autel Robotics — drony z najwyższej półki

Autel Robotics weszło na rynek w 2014 roku jako odpowiedź na rosnącą w siłę firmę DJI. Marka postawiła na rozwiązania, które odpowiadały potrzebom klientów, choć początkowo były to wyłącznie drony wysokobudżetowe, na które przeciętna osoba raczej nie mogła sobie pozwolić. Modele X-Star oraz te serii EVO stały się wyznacznikiem jakości i zaawansowanych technologii.

Przykładowo, EVO II w jednej z wersji posiada kamerę i aparat pozwalający rejestrować obraz w rozdzielczości 8K. Co więcej, model ten utrzymuje się w powietrzu do 40 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dodajmy do tego kamerę termowizyjną, świetną jakość barw, zasięg do 5 kilometrów i prędkość do 72 km/h. Do tego producent zainstalował tutaj 8 GB wbudowanej pamięci wraz z możliwością podpięcia karty microSD do (aż!) 256 GB.

Mowa tutaj zatem o bezpośredniej konkurencji takich modeli, jak DJI Mavic 2 Pro. EVO II umożliwia podgląd wideo na wyświetlaczu OLED o wymiarach 3,3-cala. Przechwytywanie sygnału wideo opiera się tutaj na zastosowaniu Live Deck i przesyłaniu danych poprzez HDMI, USB lub Ethernet. Producent zainstalował tutaj również aż 12 czujników, które monitorują okolicę dookoła drona, nie pozwalając mu zderzyć się z żadną przeszkodą. To właśnie dlatego model ten poleca się również początkującym pilotom — EVO II na bieżąco poprawia popełnione przez nich błędy.

Drony Autel — czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Drony marki Autel to modele, które można polecić przede wszystkim profesjonalistom, choć z pewnością będą z nich zadowoleni również amatorzy latania. Seria EVO to jedna z najpopularniejszych na rynku, co wynika nie tylko z faktu, że drony te są wręcz idealnie zaprojektowane, ale również z tego, że posiadają świetne oprogramowanie. W przypadku pierwszego drona EVO mowa np. o 12 Mpix aparacie fotograficznym, który potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 4K, utrzymując przy tym aż 60 klatek na sekundę.

Drony Autel to urządzenia wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu mogą one służyć przez wiele lat. Ich cechami charakterystycznymi są także wytrzymałość oraz intuicyjność sterowania. Warto również dodać, że z roku na rok modele dronów marki Autel są coraz bardziej przystępne cenowo także dla przeciętnych konsumentów. W alternatywie do DJI z pewnością dobrze jest poznać portfolio Autel nieco bliżej.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *