2019-11-29

iPhone X – popularne usterki

iPhone X jest pierwszym smartfonem w historii Apple, który otrzymał bezramkowy ekran, a także nową technologię odblokowywania za pomocą twarzy. Smartfon nadal jest chętnie wybierany przez wielu użytkowników. W tym artykule bliżej przyjrzymy się usterkom, jakie dotykają ten model.

Spadający czas pracy na baterii

iPhone X całkiem nieźle radzi sobie z pracą na baterii. Akumulatory litowo-jonowe stosowane w telefonach Apple mają określoną żywotność, która wynosi mniej więcej 500 cykli. Po tym czasie bateria zaczyna tracić swoją oryginalną pojemność. To skutkuje krótszym działaniem, a także możliwością przypadkowego wyłączenia smartfona. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej udać się do serwisu na naprawę iPhone’a X. Ogniwo zostanie wymienione na nowe, a smartfon będzie znowu działał bez zarzutu.

Kłopoty z wyświetlaczem

smartfon-iphone-x

Apple ostrzega, że w niewielkiej części iPhone’ów X mogą występować problemy z ekranem. Ta usterka objawia się przede wszystkim brakiem reakcji na dotyk. Użytkownik w ten sposób nie jest w stanie korzystać z urządzenia. Tego typu przypadłość może być naprawiona w ramach gwarancji. Po jej zakończeniu, posiadacz iPhone’a X musi udać się na samodzielną naprawę do serwisu. Najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana wyświetlacza tego iPhone’a. Koszt usługi wynosi kilkaset złotych.

Face ID i inne drobne przypadłości iPhone’a X

W nowych iPhone’ach zrezygnowano z czytnika linii papilarnych na rzecz technologii Face ID. Odblokowywanie za pomocą twarzy jest bardzo wygodne, ale w czasie użytkowania mogą występować problemy. Jeśli zresetowanie systemu, wyczyszczenie kamery, czy dodanie innego wyglądu nie pomagają, to oznacza, że konieczna jest naprawa iPhone’a X. Kamera TrueDepth zostanie wymieniona na nową, a to powinno całkowicie rozwiązać problemy.

Smartfon Apple zmaga się z mniejszymi usterkami takimi jak przypadkowe wykonywanie zrzutów ekranu, chwilowe zacinanie, czy kłopoty z ładowaniem bezprzewodowym. Na szczęście większość tych rzeczy rozwiązuje aktualizacja do najnowszej wersji systemu iOS 13. Warto zadbać o to, aby telefon był na bieżąco uaktualniany.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *