2018-06-20

Myjnia parowa Junior Star Max 6 i 8 bar – Opinia i recenzja

W branży urządzeń sprzątających trwa ciągły rozwój związany z usprawnianiem technologii sprzątających, które mają być dostosowane do coraz trudniejszych warunków pracy i radzić sobie z trudno dostępnymi powierzchniami i wyjątkowo mocnymi zabrudzeniami. Wraz z pojawieniem się technologii wykorzystywania pary jako środka czyszczącego, zaczęto pracować nad coraz sprawniejszymi urządzeniami. Odkurzacze parowe zdały egzamin wyśmienicie, a potrzeba udoskonalenia tych urządzeń w stosunku do trudniejszych zabrudzeń zaowocowała powstaniem tzw. myjni parowych. Junior Star Max 6 i 8 bar to urządzenia, które dysponują jeszcze większą siłą czyszczącą i sprawdzą się w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Do czego można wykorzystać parownicę Junior Star Max?

Junior Star Max to tzw. myjnie parowe, czyli bardziej sprawne odkurzacze parowe, które jak sama nazwa mówi, wykorzystują technologię suchej pary do czyszczenia zabrudzeń.

junior star max 8 barowa

Junior Star Max 8 bar

Junior Star Max 6 bar występuje bardziej pod nazwą jeszcze odkurzacza parowego, podczas gdy w przypadku wariantu o wzmocnionej wartości ciśnienia roboczego do ośmiu barów, zazwyczaj mówi się już o myjni parowej.

Obydwa modele 6 i 8 bar służą do wysokiej jakości czyszczenia trudno dostępnych powierzchni z wyjątkowo mocnych zabrudzeń. Odbywa się to przy udziale pary wodnej, która nanoszona jest na czyszczoną powierzchnię pod wysokim ciśnieniem.

Właśnie połączenie wysokiej wartości ciśnienia uderzenia pary wodnej oraz jej właściwości, skutkuje wysoką jakością sprzątania.

Para wodna przyczynia się do emulgowania cząsteczek tłuszczu i innego rodzaju zabrudzeń i rozbijania ich struktury, co ułatwia ich usuwanie.

Dodatkowo, wysoka temperatura pary wodnej przyczynia się do zabijania wszelkich bakterii, drobnoustrojów i innych mikroorganizmów.

Myjnie parowe są zatem skuteczne w walce z zanieczyszczeniami i niezwykle higieniczne.

Zastosowanie myjek Junior Star Max od Tecnovap

Myjki Junior Star Max od Tecnovap mogą mieć dokładnie takie samo zastosowanie jak odkurzacze parowe, rozszerzone o pewne inne, w których odkurzacze mogą okazać się zbyt słabe. Wachlarz możliwych wykorzystań jest zatem bardzo szeroki.

Myjki mogą być używane do czyszczenia wszelakich powierzchni, zarówno drewnianych, jak i betonowych, metalowych, wykonanych z tworzyw sztucznych, czy ceramiki itp.

Podobnie jak w przypadku odkurzaczy parowych, myjki Junior Star Max idealnie sprawdzą się przy czyszczeniu elementów, które są wrażliwe na działanie wilgoci, która może mieć na nie zgubny wpływ.

Jest to spowodowane faktem, że para wystrzeliwana pod ciśnieniem ma charakter suchy, cechuje się niskim stopniem wilgoci. Dzięki temu, myjki mogą być wykorzystywane do czyszczenia nawet takich urządzeń jak silniki.

Jak zostało powiedziane, myjnie Junior Star Max mają nieco szersze zastosowanie jak zwykłe odkurzacze parowe.

To przede wszystkim mycie samochodów i akcesoriów z nimi związanymi. Idealnie sprawdzą się w warsztatach i myjniach samochodowych. Szczególnie skuteczna okaże się myjka o zwiększonym ciśnieniu roboczym do wartości ośmiu barów.

czyszczenie samochodu junior star max 8 bar

Takie urządzenie idealnie poradzi sobie ze wszelkimi smarami, zaschniętymi owadami, błotem i innymi zanieczyszczeniami związanymi z branżą motoryzacyjną. Na uwagę zasługuje fakt, że para jest w pełni bezpieczna dla karoserii samochodu, nie niszczy lakieru, a wysoki stopień skuteczności czyszczenia zabrudzeń wpływa na fakt, że powstrzymuje występowanie procesów korozyjnych.

Budowa myjki

Zarówno Junior Star Max 6 bar, jak 8 bar, mają budową bazującą na tym samym schemacie. Nawet parametry związane z gabarytami są tu takie same.

Głównym elementem konstrukcyjnym jest bojer i zbiornik na wodę, moduł parowy i dysza czyszcząca.

W przypadku obydwu urządzeń pojemność bojlera to 5 litrów, odkurzacza 14 litrów, a długość przewodu zasilającego to 8 metrów. Główna różnica między tymi modelami polega na sile czyszczącej i parametrami zapewniającymi skuteczność w tym zakresie.

Wariant bazujący na ciśnieniu pary o wartości ośmiu barów jest oczywiście bardziej sprawny, niż mniej silny odpowiednik o wartości sześciu barów.

Ten pierwszy wykorzystuje także wyższą temperaturę pary, która sięga aż 180 stopni Celsjusza, podczas gdy w wariancie „6 bar” jest to 165 stopni Celsjusza. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w dwa większe koła tylne i dwa mniejsze ulokowane z przodu, co zapewnia swobodę operowania i prowadzenia myjek.

Ile kosztuje parownica Junior Star Max 6 i 8 bar?

Podobnie jak w przypadku większości silnych odkurzaczy parowych, ceny myjni profesjonalnych Junior Star Max nie są podawane na stronach dystrybutorów, którzy stawiają na indywidualną wycenę. Żeby dowiedzieć się, jakie są koszty takich urządzeń, należy kontaktować się ze sprzedawcami. Śledzenie stron internetowych daje nam jedynie informację, że używana myjnia o wartości ciśnienia roboczego 6 bar uzyskiwała cenę na portalu aukcyjnym ok. 3200 zł.

Zobacz ranking parownic profesjonalnych.

Od siebie mogę polecić katalog parownic polskiego dystrybutora Multi-Matic.pl, a dokładnie osobę Pana Roberta Szacherskiego, który w branży urządzeń czyszczących siedzi już ponad 10 lat i z chęcią pomoże przy doborze odpowiedniej myjki. Kontakt na banerze 🙂

Podsumowanie

Junior Star Max to myjnie parowe, które przeznaczone są do głównie do użytku przemysłowego. Idealne zastosowanie znajdą parownice w autodetailingu, w warsztatach samochodowych i myjniach aut , ale także w halach produkcyjnych. Odznaczają się wysoką siłą czyszczenia, są mobilne i łatwe w prowadzeniu.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *