2020-12-09

Dezynfekcja w przedszkolu – zaskakująco proste rozwiązanie

Profesjonalna dezynfekcja w przedszkolu to absolutna podstawa, jeżeli chodzi o zachowanie najwyższych norm sanitarnych w tych newralgicznych obiektach. Przestrzeń, którą na co dzień użytkują dzieci, jest szczególnie narażona na powstawanie zanieczyszczeń czy gromadzenie się drobnoustrojów. Zagrożenie epidemiczne podkreśliło ogromną rolę dezynfekcji, która skutecznie usuwa patogeny z czyszczonej powierzchni. Skuteczna dezynfekcja przedszkola zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne dzieci, pracowników i rodziców odbierających pociechy z placówki.

Największe siedliska zarazków – zabawki, wykładziny, toalety

Sale przedszkolne są miejscami, w których na stosunkowo niewielkiej powierzchni gromadzi się spora liczba dzieci. Maluchy beztrosko bawią się, uczą i rozmawiają ze sobą. Często biorą przedmioty – takie jak zabawki – wkładają do buzi, śmieją się i głośno krzyczą. To powoduje przedostawanie się kropelek śliny na powierzchnię różnych obiektów. To zaś prosta droga do namnażania się bakterii, grzybów czy pleśni.

Zabawki oraz wykładziny, będące ogromnym skupiskiem patogenów, powinny być systematycznie czyszczone. Tylko skuteczna dezynfekcja pomieszczeń i przedmiotów zabezpieczy dzieci i pracowników przedszkola przed negatywnym oddziaływaniem patogenów unoszących się także w powietrzu. Kolejnym miejscem, które powinno być systematycznie odświeżane, jest toaleta. Dzieci, ze względu na swój niezaawansowany wiek, nie zawsze potrafią higienicznie korzystać z toalety. Rodzi to problem powstawania nie tylko nieestetycznych zabrudzeń, ale sprawia to idealne warunki do rozwoju niebezpiecznych patogenów.

Więcej:

Bezpieczna dezynfekcja w przedszkolu. Czyli jaka?

Przedszkolna przestrzeń nie może być jednak dezynfekowana w taki sam sposób, jak robi się to m.in. w zakładach produkcyjnych czy fabrykach. Dzieci, które są wyjątkowo narażone na oddziaływanie syntetycznych składników chemicznych, nie mogą wchodzić w kontakt z detergentami.

Dezynfekcja w przedszkolu musi zatem przebiegać w sposób odmienny, niż robi się to w większości obiektów użytkowych. Przede wszystkim środek czyszczący nie może być niebezpieczny w kontakcie ze skórą. Nawet najbardziej precyzyjne czyszczenie i usuwanie pozostałości po detergentach może okazać się niewystarczające. Pomysłowość dzieci nie zna granic, a zatem mogą one i tak dotknąć fragmentów pomieszczeń, z których nie usunięto szkodliwego detergentu po czyszczeniu.

Porządkowanie tak istotnych obiektów musi więc przebiegać z zachowaniem najbardziej restrykcyjnych norm sanitarnych. Idealnie do tego typu zadań nadają się parownice Tecnovap, które poprzez wytwarzanie gorącej, dezynfekującej pary, usuwają wszelkie patogeny z porządkowanych powierzchni. Nie ma konieczności wykorzystywania do ich pracy dodatkowych substancji czyszczących. Mocna para wodna w znakomity sposób nadaje się do czyszczenia dywanów, wykładzin, materacy, a nawet niewielkich zabawek.

dezynfekcja w przedszkolu

Jak powinna prawidłowo przebiegać dezynfekcja w przedszkolu – Multi-matic.pl/dezynfekcja-w-przedszkolu/

Dezynfekcja parownicami. Jak czyścić przedszkolne powierzchnie?

Czyszczenie powierzchni w przedszkolu może być bardzo skutecznie wykonane za pomocą profesjonalnego urządzenia myjącego. Parownica stanowi bezpieczny, skuteczny i stosunkowo szybki sposób na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów z najistotniejszych powierzchni w przedszkolu.

Za pomocą parownic można realizować czyszczenie nie tylko dużych powierzchni, takich jak całe toalety czy rozległe wykładziny. To także sposób na odkażenie zabawek, stolików czy krzesełek, na co dzień użytkowanych przez milusińskich. W momencie czyszczenia obiekt powinien zostać opuszczony przez wszystkich użytkowników.

Jedyną osobą znajdującą się w pomieszczeniu będzie operator parownicy. Jest to związane z problemem z zachowaniem rygoru – dzieci, mimo zapewnień, byłyby bardzo ciekawe działania maszyny czyszczącej, przez co biegały by po całym pomieszczeniu. Aby dezynfekcja w przedszkolu była skuteczna, należy wykonywać ją systematycznie, najlepiej co kilka dni. Cotygodniowe czyszczenie powierzchni pozwoli na zwiększenie poziomu higieny w obiekcie, co wpłynie również pozytywnie na postrzeganie takiego miejsca przez osoby postronne.

Dodatki do myjek. Jeszcze skuteczniejsza dezynfekcja w przedszkolu

Dzięki niektórym akcesoriom do parownic jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze większą skuteczność w porządkowaniu newralgicznych powierzchni. Włochate dywany, które pochłaniają wilgoć, powinny być czyszczone z użyciem specjalnych końcówek, zapobiegającym osadzanie się kropelek wody na czyszczonej powierzchni. Wymienne rączki, dodatkowe uchwyty, wymienne końcówki – to wszystko można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz warunków zastanych na miejscu.

Umożliwia to przeprowadzenie bezpiecznego i efektywnego porządkowania wrażliwych powierzchni w przedszkolu. Zapewnienie wysokiego stanu higieny w takich miejscach jest niezwykle ważne – dzieci, jako osoby jeszcze niedojrzałe i nie do końca świadome, mogą bagatelizować problem utrzymania higieny. Wielka w tym rola rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby wpajać najmniejszym ważne zasady higieniczne, które w dzisiejszych okolicznościach są absolutnie kluczowe.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *