2019-01-11

Jakie maszyny do mycia podłóg? Przegląd urządzeń czyszczących

Utrzymanie czystości podłóg ma olbrzymie znaczenie, szczególnie w miejscach, w których przewija się duża ilość ludzi. Zanieczyszczenia gromadzące się na posadzkach to nie tylko zaburzenie estetyki, ale także zwiększenie ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji czy alergii. W brudzie znajduje się przecież nie tylko np. błoto, ale także drobnoustroje, wirusy czy inne alergeny.

To właśnie dlatego tak ważne jest, by regularnie dbać o wysokiej jakości czystość podłogi i zapewnienie optymalnych warunków higienicznych. Jakie maszyny do mycia podłóg można wykorzystać? Na rynku istnieje wiele rodzajów, które mają różnorodne przeznaczenie. Sprawdźmy, jaki mamy wybór.

Wszystkie maszyny do mycia podłóg omówione w tym przeglądzie znajdziesz tutaj: https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/

Jest to katalog Roberta Szacherskiego z Multi-Matic.pl, który od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą maszyn czyszczących podłogi i urządzeń parowych.

Szorowarki do podłogi

Szorowarki do podłogi to chyba najbardziej znane i powszechnie wykorzystywane urządzenia. Nie może to dziwić. Są one wyjątkowo proste w obsłudze, oferują naprawdę szybką pracę i zapewniają wysoką jakość usuwania zanieczyszczeń i alergenów. Mają one kostrukcję jednotarczową. Na tarczy zamontowana jest szczotka, która wykonuje ruchy obrotowe, od lewej do prawej strony.

zastosowanie szorowarki do posadzek i parkietu

Urządzenia mogą bazować na różnej prędkości pracy szczotki. Im wyższa ona będzie, tym bardziej dokładnie przebiegnie proces czyszczenia. Również waga odgrywa w tych urządzeniach istotną rolę. Im większe bowiem dociążenie urządzenia do podłogi, tym wyższa jakość czyszczenia. Jednocześnie, waga nie wpływa na trudność w operowaniu urządzeniem dzięki zamontowaniu wygodnych kółek. Gryf jest regulowany i umożliwia sprzątanie w bezpiecznej dla pleców pozycji wyprostowanej. Operator wykonuje kroki do tytułu.

Froterki do podłogi, panelu i parkietu

Froterki do podłóg to z kolei urządzenia, które nie tylko czyszczą, ale także konserwują podłogę zarówno drewnianą (panele), jak i stanowiącą różnego rodzaju posadzkę. Zazwyczaj posiadają one mniejszą moc roboczą niż typowe szorowarki, ale ich praca ma nieco inne przeznaczenie. Głównym zadaniem jest zapewnienie połysku podłodze, na której pracują. Jest to możliwe dzięki usunięciu zanieczyszczeń i jednoczesnym polerowaniu podłogi. Nie są to jednak urządzenia przeznaczone do pracy z wyjątkowo trudnymi zabrudzeniami.

polerka / froterka

Maszyny kablowe

Na rynku istnieje cała gama rozmaitych maszyn kablowych, które umożliwiają wysokiej jakości czyszczenie podłóg. Ich przeznaczeniem są raczej małe powierzchnie, jak np. niewielkie sklepy, pomieszczenia biurowe czy zaplecza sanitarne.

maszyny kablowe do czyszczenia podłóg

Posiadają bowiem ograniczenie w postaci długości przewodu kabla. Wykazują jednak olbrzymią zaletę, którą górują nad szorowarkami. Są to bowiem urządzenia, które w przystępnej cenie oferują nie tylko wysokiej jakości czyszczenie na mokro, ale jednoczesne osuszanie podłogi. Są one z reguły lżejsze niż szorowarki, ale dość dokładnie usuwają zanieczyszczenia. Są to także produkty jednotarczowe.

Maszyny bateryjne

Maszyny bateryjne to dokładnie takie same urządzenia jak opisane powyżej, które różnią się jednym czynnikiem. Zamiast kabla wykorzystywanego do zasilania produktu prądem z kontaktu, wykorzystują pracę baterii, akumulatora.

maszyny bateryjne do czyszczenia podłogi

Są to zatem maszyny bezprzewodowe, które nie posiadają ograniczeń przestrzennych wynikających z długości przewodu. Mogą pracować, dopóki nie wyczerpie się bateria.

Maszyny z trakcją

Jeszcze większą swobodę pracy zapewniają czyszczące maszyny z trakcją. Są to urządzenia bezprzewodowe, które również zasilanie czerpią z baterii, nie są zatem obłożone ograniczeniami przestrzennymi i długością przewodu, a dodatkowo posiadają wzmocnienie pracy i komfort operowania maszyną w postaci napędu na tylne koła.

maszyny czyszczące z trakcją

Dzięki temu, możliwe jest wykorzystanie większej masy urządzenia czyszczącego, a zatem uzyskanie jeszcze lepszej sprawności czyszczenia, przy zachowaniu pełnej swobody operowania urządzeniem. Dzięki wykorzystaniu samodzielnego napędu na tylne koła, osoba sprzątająca nie musi wkładać większych nakładów sił w pchanie maszyny, nawet przy jej zdecydowanie większej wadze.

Tego typu urządzenia zazwyczaj bazują na dwóch tarczach czyszczących, co nie tylko zwiększa efektywność usuwania zanieczyszczeń, ale dodatkowo znacznie przyspiesza wykonywanie pracy.

Maszyny samojezdne

Zdecydowanie największy komfort pracy i jednocześnie najbardziej skuteczne efekty czyszczenia zapewniają w pełni profesjonalne maszyny samojezdne, które posiadają siedzenie dla osoby czyszczącej, kierownicę oraz narzędzia napędzające. Są to swego rodzaju czyszczące pojazdy.

maszyny samojezdne do czyszczenia podłóg

Ich przeznaczeniem typowym są wyjątkowo duże obiekty jak magazyny, zakłady przemysłowe czy hale produkcyjne. Sprzątanie ręczne w tak wielkich pomieszczeniach wymagałoby chyba poświęcenia całego dnia pracy. Samojezdne maszyny umożliwiają wykonanie pracy szybko, a przede wszystkim komfortowo i efektywnie.

Artykuł opracował Multi-matic.pl – dystrybutor maszyn do mycia podłóg
https://multi-matic.pl
ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn
info@multi-matic.pl
+48 508 017 831

Porównywarka cen sprzętu RTV

2 komentarze - Jakie maszyny do mycia podłóg? Przegląd urządzeń czyszczących

 1. Paweł pisze:

  Właśnie szukamy maszyny do czyszczenia podłogi w naszej hali. Co możecie polecić do pomieszczenia 120m2?

  1. Robert pisze:

   Napisz do nas info@doporzadku.pl. Pomożemy w doborze odpowiedniej maszyny czyszczącej. Wszystko zależy od przeznaczenia hali i wymagań odnośnie jakości czyszczenia powierzchni.

   Więcej szczegółów: https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/

   Posiadamy w ofercie wiele rabatów na niektóre maszyny do mycia podłóg i posadzek na rok 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *