2022-06-09

Odzyskiwanie wiadomości SMS – TOP sposoby na ratunek swoich danych

Z pewnością niejedna osoba straciła ważne dla siebie wiadomości. Istnieje kilka sposobów na przywrócenie SMS-ów, jednak nie można powiedzieć, że w każdym przypadku proces odzyskiwania danych zakończy się sukcesem. Ułatwione zadanie mają ci, którzy systematycznie wykonują backup, czyli kopię zapasową. Ważne jest to, aby zainstalować odpowiednią aplikację, gdyż bez zewnętrznego oprogramowania nie można uzyskać pożądanych rezultatów. Jest ono dostępne zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Czy odzyskanie usuniętych wiadomości jest możliwe?

Odzyskiwanie wiadomości SMS - TOP sposoby na ratunek swoich danychNie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Nigdy nie można przewidzieć końcowych rezultatów, jednak warto spróbować. Może okazać się, że przywrócona zostanie jedynie część rozmowy. Warto pamiętać, że im starsza konwersacja, tym gorzej. Właśnie dlatego największe prawdopodobieństwo przywrócenia SMS-ów zachodzi w przypadku relatywnie świeżych danych. Szansa na odzyskanie kilkuletnich wiadomości jest nikła, a więc nie ma sensu marnować cennego czasu.

W niektórych przypadkach odzyskane wiadomości zastępują te najnowsze. Jest to tzw. nadpisanie danych. Trzeba również wspomnieć, że w przypadku tysiąca wiadomości w skrzynce trudno odnaleźć te przywrócone. Więcej informacji można znaleźć na blogu Satelitarne Cyfrowe.

System Android – przywrócenie skasowanych SMS-ów 

Posiadacze smartfona z systemem Android mają szeroki wybór darmowych oraz płatnych aplikacji. Należy mieć świadomość, że w urządzeniu nie znajdziemy funkcji przywracania usuniętych danych. Z tego względu instalacja oprogramowania zewnętrznego jest obowiązkowa. Największym zainteresowaniem cieszą się takie aplikacje, jak m.in. SMS Recovery, RecoverIt, EaseUS MobiSaver for Android. Warto uwzględnić, że do odblokowania dostępu do pełnej funkcjonalności należy zwykle zapłacić, co nie zawsze jest opłacalne. Potrzebne jest również oprogramowanie na komputer, z którym zostanie sparowany telefon.

Próbę odzyskania wiadomości może podjąć osoba, która jest administratorem smartfona. Wiąże się to z wdrożeniem pewnych zmian w oprogramowaniu (pomocna może okazać się aplikacja Kingo Root). Faktem jest, że wielu użytkowników nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat uprawnień systemowych – czasami lepiej jest zrezygnować z modyfikacji, niż zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

  1. Pierwszym krokiem jest instalacja oprogramowania na telefonie oraz komputerze.
  2. Następnie należy nadać sobie uprawnienia administratora telefonu, a także aktywować debugowanie USB.
  3. Kolejny etap to połączenie smartfona oraz komputera. Tok postępowania podczas przywracania danych zależy od posiadanej aplikacji, jednak jest to proces intuicyjny. Wystarczy czytać komunikaty, które pojawiają się na ekranie.

Odzyskiwanie wiadomości z iPhone’a

Próba przywrócenia wiadomości na smartfonie z iOS ma sens jedynie wtedy, gdy systematycznie wykonywano kopię zapasową danych. Sam proces odzyskiwania SMS-ów przebiega podobnie, jak w przypadku Androida. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z autorskiej usługi iTunes. Obsługa jest tak prosta, że nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z tym zadaniem. W opisywanym przypadku również konieczne jest podłączenie telefonu do komputera. Jak już wspomniano, odzyskanie wiadomości może spowodować nadpisanie danych. Nierzadko wywołuje to spory chaos w skrzynce odbiorczej.

Zarówno właściciele iPhone’a, jak i smartfona z Androidem powinni mieć świadomość tego, jak istotne jest regularne wykonywanie kopii zapasowej danych. Dostępnych jest wiele bezpłatnych aplikacji, które umożliwiają to zadanie. Możliwe jest również skorzystanie z funkcji systemowych. Nigdy nie wiadomo, kiedy usunięte treści okażą się być potrzebne.

Porównywarka cen sprzętu RTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *